5 Wrzesienń 2020

Amerykańska czarna lista. Prokurator Generalny Międzynarodowego Trybunału Karnego oraz inni sędziowie i prokuratorzy badający amerykańskie zbrodnie wojenne na czarnej liście !.

Amerykańska czarna lista. Sankcje w stosunku do sędziów i prokuratorów walczących ze sprawcami ludobójstwa.

SANKCJE PRZECIWKO SĘDZIOM którzy mają osądzić amerykańskie zbrodnie wojenne i amerykańskich zbrodniarzy w Afganistanie. Prokurator Generalny Międzynarodoweho Trybunału Karnego w Hadze na czarnej liscie USA.

Prokurator Generalny pani Fatou Bensouda  Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze jest prześladowana przez reżim Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

 •••   Rząd USA sprostał wcześniejszej groźbie zastraszania, szantażu i sankcji wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze.

Minister spraw zagranicznych USA Pompeo powiedział, że główny prokurator MTK, Fatou Bensouda, znalazła się na czarnej liście. Przedstawiciel amerykanskiego reżimu w Waszyngtonie  Pompeo nazywa MTK „zepsutą i skorumpowaną instytucją”.

•••  Zbrodniarze wojenni z USA mają ochronę od rządu który ma na sumieniu popełnione zbrodnie !  •••

 Jeden ze współpracowników Bensouda, Phakiso Mochochoko, znajduje się również na amerykańskiej czarnej liście osób postrzeganych jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. 

Między innymi można teraz “przejąć” UKRASĆ ich prywatne aktywa w USA. Osoby i firmy, które prowadzą z nimi interesy, mogą mieć także kłopoty. 

 Ograniczenia wizowe zostały nałożone na wielu innych pracowników ICC (MTK). Te ograniczenia miały już zastosowanie do Bensouda. Do Stanów Zjednoczonych wolno jej przyjeżdżać tylko w celu odwiedzenia ONZ w Nowym Jorku. 

■■■     Zbrodnie wojenne w Afganistanie.    ■■■

  Głównym powodem nałożenia sankcji jest decyzja Trybunału Karnego o zbadaniu amerykańskich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Afganistanie od 2003 roku. Sąd Karny skupia się obecnie nie tylko na talibach i władzach afgańskich, ale także na amerykańskich wojskowych i tajnych służbach. 

  Prokurator generalny Bensouda powiedziała w 2017 r., że amerykańskie służby wojskowe i wywiadowcze w Afganistanie mordowały, znęcały się nad więźniami, torturowały i poniżały jeńców, zwłaszcza w latach 2003-2004.

Fakt, że Stany Zjednoczone nie uznają MTK w Hadze który oskarża żołnierzy amerykańskich o zbrodnie wojenne jest tylko po to by móc chronić swoje wojenne przestępstwa, jest sprzeczny z normami międzynarodowego prawa oraz z powołanym do ścigania zbrodniarzy wojennych Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i tym samym uwidacznia jak nie zgodny jest z międzynarodowymi prawami czlowieka i jak zbrodniczy jest tam panujący w USA system polityczny. Nie zależnie od aktualnej administracji.

Dlatego prezydent Trump w pośpiechu podpisał już w czerwcu dekret, który przewiduje sankcje wobec pracowników MTK którzy domagają się scigania i ukarania winnych zbodni wojennych popełnionych przez armie USA. 

■■■    Zbrodnie izraelskie.   ■■■

 Co więcej, obecnemu rządowi USA nie podoba się MTK, który prowadzi  także dochodzenie, czy Izraelczycy popełnili zbrodnie przeciwko Palestyńczykom. Pani Bensouda ogłosiła dochodzenie pod koniec zeszłego roku. Amerykanie uważają, że międzynarodowy sąd nie ma takiego prawa i że nie o to chodzi tylko chodzi o antysemityzm.

 Organizacje praw człowieka potępiły działania Stanów Zjednoczonych przeciwko MTK. Humans Right Watch nazywa to „perwersyjnym”, że sądy i sędziowie którzy mają za zadanie i na celu ukaranie przestępców są obecnie prześladowani prze USA I stosowane są represje i sankcje wobec tych, którzy ścigają międzynarodowych zbrodniarzy i militarnych przestępców.

■■■    Rozczarowany.   ■■■ 

 Minister spraw zagranicznych Holandii Blok mówi, że jest rozczarowany amerykańskimi środkami przeciwko Trybunałowi Karnemu. „Holandia nadal wspiera niezależność MTK i jego walkę z niesprawiedliwością. Tak w  Unii Europejskiej badamy, jak najlepiej możemy pomóc pracownikom w MTK”.

Na początku tego roku Blok zagroził podjęciem środków zaradczych” i nie uleganie naciskom i represji ze strony amerykańskiej administracji.

Każdy teraz widzi jak faktycznie działa ta propagowana przez wszelkie zachodnie media i w Polsce polskojęzyczne media prawdziwa amerykańska demokracja, sprawiedliwość i dbałość o prawa człowieka, kim są tak naprawdę ci  i co sobą reprezentuje amerykański reżim,  jakie wartości i jakich zbrodniarzy chroni przed odpowiedzialnością karną za popełnione przez Amerykanów zbrodnie wojenne jak tortury, morderstwa i gwałty w Afganistanie a Izraelczyków w Palestynie. 

Za: https://alfax-2020.neon24.pl/post/157397,amerykanskie-bezprawie

——————————————————