10 Wrzesień 2020

Rzecznik jemeńskich sił zbrojnych generał brygady Jahja Saria powiedział, że w ataku zostały użyte pociski jemeńskiej produkcji Zofakar i cztery drony Samad-3. Atak był wymierzony w ważne cele w Rijadzie.

Jemeński wojskowy powiedział, że Jemeńczycy będą kontynuować ataki na czułe i strategiczne cele na saudyjskiej ziemi, dopóki Rijad i jego sojusznicy nie uznają swojej klęski w wojnie przeciwko Jemenowi.

„Obiecujemy zbrodniczemu i agresywnemu reżimowi Saudyjskiemu, że będziemy przeprowadzać bolesne operacje przeciwko niemu tak długo, jak długo będzie trwała agresja i blokada” – powiedział gen. Saria.

W tym tygodniu miały miejsce również zakończone sukcesem jemeńskie uderzenia na Międzynarodowe Lotnisko w mieście Abha, niedaleko granicy saudyjsko-jemeńskiej.

(na podst. presstv.com/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Komentarz Redakcji: Jemen już od dawna stał się dla Saudów tym, czym dla jankesów był Wietnam. Wydarzenia na frontach wojny w Jemenie pokazują, że siły saudyjskiego najeźdźcy są niewystarczające, żeby pokonać Hutich i osiągnąć swoje cele strategiczne, które polegają na kontroli portów jemeńskich nad Morzem Czerwonym i zabezpieczenie żeglugi przez cieśnienę Bab al-Mandab. Przegrywając tę wojnę, Arabia Saudyjska nie może się z niej wycofać, ponieważ oznaczałoby to osobiste upokorzenie, a w perspektywie i utratę pozycji przez księcia koronnego Muhammada bin Salmana, który był głównym podżegaczem do agresji przeciwko Jemenowi. Niemożność wygrania ani wycofania się z wojny w Jemenie poskutkuje długotrwałym kryzysem wewnątrz KAS, kiedy agresja przeciwko południowemu sąsiadowi będzie absorbować coraz więcej środków z budżetu Arabii Saudyjskiej, który i tak został uszczuplony przez koronakryzys, spadki cen ropy naftowej i nieobecnością pielgrzymów w Mekce i Medynie.

Za: https://xportal.pl/?p=37443

————————————————————————–