12 Wrzesień 2020

W Polsce media głównego ścieku milczą jak zaklęte. Natomiast o Białorusi tuby medialne głównego ścieku trąbią na okrągło. Tak wygląda objektywność gdy chodzi o fakty.

 

Ponownie masowy protest w Jerozolimie i w innych miastach przeciwko premierowi Netanjahu. 

Dziesiątki tysięcy Izraelczyków ponownie wychodzi na ulice przeciwko premierowi Netanjahu.

Tydzień temu.

W Izraelu już dziesiąty tydzień z rzędu tysiące ludzi protestuje przeciwko premierowi Netanjahu.

Według niezależnych mediów ponad 20 000 ludzi zgromadziło się przed samą siedzibą premiera w Jerozolimie. W Tel Awiwie protestujący blokują ulice wokół placu Rabina. Protestują także na ponad 300 mostach i głównych skrzyżowaniach w całym kraju oraz pod prywatnym domem Netanjahu w nadmorskim mieście Cezarea.

Znaki noszone przez protestujących zawierają takie teksty jak „Liar-yahu” i „Liar Netanyahu, go home”. Wcześniejsze protesty doprowadziły do ​​walk z policją i demonstrantami, a co najmniej trzydzieści osób zostało aresztowanych. Protesty są kontynuowanie nie tylko w Jerozolimie, na które nie uzyskano zezwolenia.

Izraelczycy mają już  dość  !

Korupcja i covid-19 i ogromne bezrobocie.  Protestujący chcą, aby Netanjahu odszedł, ponieważ jest podejrzany o korupcję i oszustwa. Toczą się przeciwko niemu trzy procesy korupcyjne. Sprawy przesłuchań świadków rozpoczną się w styczniu. Netanjahu nie ma zamiaru ustąpić i nazywa protesty motywami politycznymi. Oprócz zarzutów o korupcję, pojawia się również coraz większa krytyka Netanjahu w sprawie restrykcji dotyczącej covid-19. Izrael początkowo zdołał opanować koronawirusa, ale złagodzenie doprowadziło do nowego wzrostu liczby infekcji. W Izraelu bezrobocie wzrosło do ponad 20 procent.  

Sobota 05.09.2020 –  11 tydzień demonstracji i żądania dymisji Netanjahu. 

 Tysiące ludzi skandowało hasła pod jego oficjalną rezydencjią w Jerozolimie, a drogi i mosty były zablokowane w innych częściach kraju.

Protestowano już jedenasty tydzień z rzędu.  Protestujący domagają się rezygnacji Netanjahu. Uważają między innymi, że premier nie rozwiązuje właściwie kryzysu koronowego; liczba infekcji szybko rośnie z powodu wszelkiego rodzaju ulg, a liczba bezrobotnych również znacznie wzrosła w ostatnim czasie.

Ponadto Netanjahu jest zamieszany w skandal korupcyjny. Toczą się przeciwko niemu trzy procesy, a protestujący uważają, że nie może on pozostać premierem oskarżony o przestępstwa.

Pobici przez policję i aresztowani demonstranci. Ranni  funkcjonariusze policji.

W ostatnich tygodniach protesty były nie tak gwałtowne , ale ostatniej nocy doszło do incydentów, w tym do blokady miejsc dostępu dla protestujących wprowadzonej przez policję. Kilku funkcjonariuszy policji zostało rannych. Aresztowano trzynastu protestujących. Mimo głośnej afery i trwających juz od 11 tygodniu masowych protestów premier Netanjahu odmawia ustąpienia.

Według niego protesty są dziełem anarchistów. 

Pozostaje zadać pytanie. Gdzie są te wszystkie medialne i polityczne w Polsce media krzykacze gdy chodzi o Izrael i o dziejących się tam protestach dotyczących żądań ustąpienia premiera Izraela Netanjahu ?  te które tak zawzięcie od rana do nocy trąbią w sprawie protestów na Białorusi.

Co Soros nie sponsoruje ? Nie ma rozkazów z Waszyngtonu ? Kurator z USA nie pozwala by na terenie Polin działała rada koordynująca protesty w Izraelu ?.

Przeciwko Łukaszence jest zwolywana narada w Brukseli z inicjatywy Polin i karłowatych kraików bałtyckich a w sprawie bezprawia w Izraelu gdzie są obrońcy demonstrantów ? bitych i aresztowanych przez reżimową policję !!!

Tak wyglądają sprawy gdy chodzi o korupcje i oszustwa władzy w izraelu że te oszołomy polityczne zakłamane kreatury obrońcy “uciśnionych” na Białorusi to jedne nadużycia tolerują gdy dotyczą ich kumpli a te drugie napietnują bo to nie są ich kumple !!!. Obraz hipokryzji ze strony polityków w Polin i mediów głównego ścieku w pełnym zakresie. 

 

 Anty-Netanyahu protesty mimo koronawirusa Covid -19. 

 Ludzie mają już dość jego dyktatury i korupcji. 

Za: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157449,co-dzieje-sie-w-izraelu

————————————————————-