11 Październik 2020

Ministerstwo spraw zagranicznych Armenii rozpowszechniło oświadczenie, w którym nazwało politykę Turcji w regionie „prowokacyjną”.

„Stanowczo potępiamy prowokacyjną politykę Turcji w naszym regionie i przywiązujemy dużą wagę do współpracy wszystkich sił zainteresowanych w osiągnięciu stabilności w regionie”, głosi oświadczenie opublikowane na stronie resortu.

Erywań uważa, że przy bezpośrednim udziale Turcji „była przygotowana i trwa nadal agresja militarna Azerbejdżanu przeciwko Republice Arcach (nazwa Karabachu, którą sami się mianują – red.)”.

MSZ poinformowało również, że Ankara „nie rezygnuje ze swojego stanowiska mającego na celu dalszą destabilizację sytuacji i zerwanie osiągniętych porozumień”.

Nie ograniczając się do dostarczania Azerbejdżanowi terrorystów z Bliskiego Wschodu, broni i specjalistów, Turcja podjęła się również informacyjnego i politycznego sponsoringu kampanii rozpoczętej przez Azerbejdżan, mając na celu zerwanie porozumień o humanitarnym zawieszeniu broni, osiągniętych 10 października z inicjatywy prezydenta Rosji (Władimira – red.) Putina na poziomie szefów MSZ Armenii, Azerbejdżanu i Rosji – głosi oświadczenie.

Zdaniem strony armeńskiej za tym wszystkim kryją się „ekspansjonistyczne aspiracje” Ankary. 

Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/2020101113188743-armenia-nazwala-polityke-turcji-na-zakaukaziu-prowokacyjna-sputnik/

————————————————