17 Listopad 2020

Prezydent Armenii Armen Sarkisjan wezwał do przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych i żąda dymisji rządu prozachodniego premiera Nikola Paszyniana.

„Przez ostatnie kilka dni brałem udział w licznych konsultacjach z parlamentarnymi i pozaparlamentarnymi ugrupowaniami politycznymi, organizacjami pozarządowymi i obywatelami. Większość jest zgodna w jednym: konieczna jest dymisja premiera i przedterminowe wybory parlamentarne” – oświadczył Sarkisjan w orędziu do narodu.

Zdaniem armeńskiego prezydenta, nie da się uniknąć przedterminowych wyborów. W czasie od ustąpienia Paszyniania aż do przeprowadzenia wyborów krajem miałby rządzić Rząd Jedności Narodowej.

Wcześniej Sarkisjan oświadczył, że nic nie wiedział o porozumieniu, podpisanym przez premiera Armenii oraz prezydentów Rosji i Azerbejdżanu. Prezydent Armenii twierdzi również, że treść dokumenty nie była z nim konsultowana:

„Z prasy się dowiedziałem, że prezydenci Rosji i Azerbejdżanu podpisali porozumienie kończące wojnę. Warunki tego porozumienia również mogłem przeczytać tylko w mediach” – mówił Sarkisjan.

Na podst. rbc.ru/opr. Eugeniusz Onufryjuk

Za: https://xportal.pl/?p=38306

——————————————————