20 Listopad 2020

Ostateczna analiza danych testów klinicznych szczepionki przeciwko Covid-19 firm Pfizer i BioNTech wykazała jej skuteczność na poziomie 95% – przekazuje stacja NBC, powołując się na oświadczenie firmy.

Badanie potwierdziło skuteczność o 5% wyższą niż informowano w ubiegłym tygodniu. Trzecia faza testów klinicznych została zakończona.

„W najbliższych dniach” szczepionka zostanie przekazana do zatwierdzenia przez organy regulujące w USA.

Wcześniej niemiecka firma BioNTech i amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer ogłosiły udaną trzecią fazę badań klinicznych szczepionki, która wykazała ponad 90-procentową skuteczność przeciwko COVID-19. Wniosek o rejestrację leku w Stanach Zjednoczonych planowany jest na listopad.

Pandemia koronawirusa ogarnęła prawie cały świat. W sumie zarażonych jest ponad 54 miliony ludzi, z czego ponad 1,3 miliona zmarło. Większość przypadków infekcji odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii.

Komentarz:

Lech Ostrowski

Jeżeli ta szczepionka jest taka super i firma Pfizer myśli na tym zarobić miliardy – to dlaczego dyrektor generalny wyprzedaje swoje akcje…? pewnie wie że to shit i trzeba będzie ogłosić bankructwo bo nie starczy kasy na wypłatę odszkodowań.

T. Koziej

Dziwi trochę, że w tej propagandowej nagonce bierze udział sputnik, czyżby miał w tym jakiś ukryty swój własny cel, a może już przestał się ukrywać…

Za: https://pl.sputniknews.com/spoleczenstwo/2020112013404642-szczepionki-pfizer-i-biontech-przeciwko-covid-19-wykazala-95-procentowa-skutecznosc-sputnik/

———————————————