20 Listopad 2020

Na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił o tym, że szczepienia od koronawirusa to jedyny sposób na opanowanie epidemii koronawirusa.

– Najlepszą i najszybszą profilaktyką jest podanie szczepionki, uchroni nas przed zachorowaniem. Nawet najlepszy lek może powodować, że nie wszyscy na niego zareagują, że ten przebieg może być różny. Zawsze jest łatwiej i taniej zapobiegać niż leczyć. Druga strona tego medalu, to to, że jeszcze nie ma w tej chwili leków, które byłyby dedykowane koronawirusowi, które niszczyłyby tego wirusa, być może takie leki się także pojawią – powiedział Kraska.

Minister zaznaczył, że szczepienia będą dobrowolne, ale resort zdrowia zakłada w swoich planach zaszczepienie całej populacji, o czym mówił już wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Rzeczywiście, nie chcemy Polaków zmuszać do tego szczepienia, ale chcemy ich przekonać, że to jest jedyna metoda, aby zakończyć tą pandemię, jedyna metoda, aby powrócić do normalności. Oczywiście musimy Polaków do tego przekonać, pokazując, że ta szczepionka jest nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna – powiedział Kraska.

Myślę, że chyba wszyscy jesteśmy już zmęczeni tymi miesiącami walki z epidemią, więc myślę, że Polacy podejdą do tego rozsądnie i zaszczepią się wszyscy i zakończymy ten trudny dla Polaków okres.

W odpowiedzi na słowa dziennikarza, że zgodnie z badaniami opinii publicznej, ponad połowa Polaków nie chce się zaszczepić, wiceminister zapowiedział, że będzie prowadzona specjalna kampania medialna, mająca przekonać Polaków do zaszczepienia się na koronawirusa.

Waldemar Kraska potwierdził także, że rząd chce zakupić szczepionki dla całej dorosłej populacji, czyli dla 31 mln osób.

Tak, mamy takie plany, żeby ta szczepionka była dla każdego dorosłego Polaka, mam nadzieję że wszyscy z tego skorzystają – powiedział Waldemar Kraska.

Za: https://pl.sputniknews.com/polska/2020111913397687-szczepionka-na-koronawirusa-dla-kazdego-resort-zdrowia-ma-nadzieje-ze-zaszczepia-sie-wszyscy/?fbclid=IwAR1lzML51SkcJn2Y_NDk-CG4d1tEotIvkCBN3dKtTsRkHq-8OEPoq1GqFjY

————————————————-

Wybrane komentarze:

  • łowca trolli – 

    Kaczyński planuje zbiorowe ludobójstwo na Polakach.

     ary – 

    Szanowny panie vicku Kraska, jestem obywatelem tego kraju i jako patriota wspierający rząd chętnie oddam przydzieloną dla mnie szczepionkę, dla jednego z wybranych przez pana urzędników w pana ministerstwie, musimy przecież być solidarni i wzajemnie sobie pomagać ….

    —————————————————-