21 Listopad 2020

Nic nie jest za darmo. To tylko złudzenie że szczepienia są gratis. Państwo i tak otrzyma za zakup i procedurę szczepień pieniądze od podatnika. Ma na to przecież sposoby. Podatki i ograniczenia socjalne.

■■■   Ktoś na tym zyska i zarobi miliardy,  ktoś na tym straci może nawet życie.   

■■■   Pfizer Incorporated, to jedna z największych amerykańskich firm farmaceutycznych. 

 Rozwój szczepionek przeciwko koronawirusowi przebiega w bezprecedensowym tempie, co rodzi tym  samym wiele obaw i pytań. Czy nie dokładne przebadana i przetestowana szczepionka jest bezpieczna ? Ile ludzi ma odwagę by się poddać szczepieniu ? Czy jesteśmy na to  logistycznie przygotowani ? 

  Wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionki i skuteczności nie są głoszone bezpodstawnie.

  Coraz wiecej ludzi w tym niezależni specjalisci z branży medycznej uważają, że producent Pfizer musi zapewnić wgląd w opracowanie szczepionek. Eksperci twierdzą, że amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer bagatelizuje powagę zagrożeń i ryzykuje tym samym tysiące a może i setki tysięcy ludzkich istnień. Wątpliwości biorą się z tego że Pfizer nie zapewnia wglądu w to, jak opracowano tą szczepionkę przeciwko covid-19.

 Przemysł farmaceutyczy “Pfizer” , ogłosił w tym tygodniu, że ma szczepionkę o skuteczności 95%. Pod pretekstem ochrony patentowej chce zachować jej skład. W ten sposób chce zarabiać na produkcji i dystrybucji ogrome pieniądze idące w setki milionów dolarów. Taki stan rzeczy daje tej amerykańskiej firmie farmaceutycznej wyłączne prawo do produkcji szczepionki. A zakup dokonywany przez różne kraje może wynosić nawet setki milionów dawek antywirusowej szczepionki.

 To nie są kwoty i koszty nabycia wymyślone z powietrza. 

  Każdy kraj zależny od jednego producenta (amerykańskiego przemysłu farmaceutycznego jak Pfizer) kupując milionów szczepionek amerykańskiej firmy farmaceutycznej Pfizer. Zapłaci 15,50 €uro według informacji Reuters i na podstawie źródeł w UE.

Unia Europejska uzgodniła cenę 15,5 €uro za jedną szczepionkę. 

W sytuacji Polski cena 15,5 €uro  x  28.000.000 mieszkanców  (załóżmy że z 38  milionów mieszkańców Polski, będzie potrzeba zakupić  tylko dla 28 milionów potencjalnych biorców)  to koszt tej transakcji = równa się bagatela tylko  434,000,000  €uro !  a w przeliczeniu na złotówki jest to około 2 miliardy złotych (1,953,000,000 zł). Czy PiS ze swoim weto  jest na tak ogromny wydatek przygotowany ?  ! .

Polska i Węgry dwa bratanki,  tylko czy w słusznej chwili i sprawie ?.

■  Jakie w tej sytuacji jest stanowisko Polski (PiS)  ? ■  (pomijam celowo stanowisko Wegier). 

Polska ( PiS ) ze względów politycznych i rozgrywek wewnętrznych w Polsce i wbrew 25 innym państwom UE  zablokowała dumnie budżet Unii Europejskiej w którym między innymi jest ustalony fundusz o wysokości ponad 750 miliardów €URO zarezerwowanych na cele związane ze skutkami pandemii w Unii Europejskiej.

 Sytuacja nie do pozazdroszczenia.

Ponieważ Komisja Europejska juź podpisała porozumienie z Pfizer amerykańskim farmaceutyczym producentem szczepionek w ilosci ponad 200 milionów porcji.

Obecnie Komisja UE prowadzi też rozmowy z firmą “Moderna”. 

Szczepionki firmy Pfizer mają niestety swoje ograniczenia.

Muszą być ciągle przechowywane w temperaturze minus 70 C a po odmrożeniu mogą być maksymalnie trzymane w chłodzie o temperaturze trochę powyżej zera.

Europejska Agencja Medyczna.

Jaka jest wartość werdyktów, ocen, opinii wydawanych przez tzw ekspertów ? !  W dobie intensywnej paniki z powodu epidemii,  pandemii i w czasie dużej śmiertelności ludzi ? . Czy pod silną presją głównie firm farmaceutycznych chcących jak najwięcej sprzedać szczepionek i jeszcze dużo więcej zarobić, eksperci w Europejskiej Agencji Medycznej będą objektywni i mieli wyłącznie dobro setek milionów ludzi  ?

Czy ugną się naciskom, argumentom (korupcyjnym) i wydadzą zezwolenie na użycie szczepionek nie do końca przetestowanych.  

Takie sytuacje są znane na świecie,  gdzie politycy, eksperci medyczni przymykali oczy a wręcz propagowali publicznie “leki”, szczepionki które były trucizną i tysiące ludzi po takim leczeniu znarło lub nabawiło się groźnych chorób. 

   ■■●●  Video   vimeo.com/417745962   ●●■■

■■●●  Video  vimeo.com/417833846    ●●■■

Definitywnym warunkiem dopuszczenia amerykańskiej szczepionki na rynek europejski jest pozytywna ocena przez Europejską Agencje Medyczną. W obecnym stadium przewiduje się ograniczyć do małej ilosci szczepień. ( królików doświadczalnych ludzi starych, podatnych na wirus ) by wrazie dzialań ubocznych jak śmierć czy ciężkie powikłania móc zaprzestać ten nie do końca zgodny z normalna procedurą ( Według zaleceń dokladnych badań, trwającą za zwyczaj parę lat by wykluczyć w 99% skutki uboczne i by móc wyselekcjonować ludzi którzy nie powinni być ze względów uczuleń czy innych przeciwwskazań szczepieni) dotyczącą nowych szczepionek.

 Piszę o tym by ostudzić entuzjastów i zapaleńców gotowych na cud rodem z Ameryki. Ponieważ to oni mogą stać się śmiertelnym ofiarami w tak szybkim tempie osiągniętego amerykańskiego (ale nie tylko) sukcesu na drodze zbawienia od światowej zarazy zwanej Covid -19. 

 Jak widać Amerykanie nie na darmo mają na całym świecie najwięcej biolabs i potrafią zarabiać nie tylko na niekończących się amerykańskich wojnach na całym świecie ale i na światowych pandemiach produkując groźne wirusy i szczepionki  by je następnie zwalczać mnożąc jednocześnie miliardy U$$  … .

ALFAX  

Za: https://alfax-2020.neon24.pl/post/158950,covid-19-ludzie-ryzyko-i-pospiech-oraz-fortuna

———————————————————