10 Styczeń 2021

Prezes Ruchu Narodowego: Lockdown należy odwołać

Fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Lockdown należy odwołać – uważa prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji. Polityk wezwał rząd premiera Mateusza Morawieckiego do rezygnacji z obostrzeń, które dławią polską służbę zdrowia, edukację i gospodarkę.

Na antenie Polsat News politycy rozmawiali w niedzielę o lockdownie. Prezes Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki stwierdził, że należy zrezygnować z lockdownu. Wskazał między innymi na problem edukacji. – Dzieci powinny jak najszybciej wrócić do szkół. Przykład przedszkoli pokazuje, że szkoły nie są jakimiś wielkimi rozsadnikami epidemii – powiedział, dodając, że edukacja w systemie on-line jest w istocie fikcją.

Polityk zwrócił ponadto uwagę na kondycję części polskich przedsiębiorców. – Ubiegły rok wiele przedsiębiorstw przeszło źle bądź plajtowało, a teraz szykuje nam się armagedon gospodarczy – ocenił. – Żądamy odwołania lockdownu. Żądamy, żeby rząd przestał ignorować skutecznie terapie, np. amantadyną. Przedsiębiorcy są przygotowani i chętni, żeby działać w reżimie sanitarnym – zaapelował do rządu Winnicki.

Jego głos jest zbieżny z postulatami Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, o których informował niedawno portal PCh24.pl. ZPP zaapelowało do rządu o otwarcie biznesu, argumentując, że Polska, będąc dalece mniej zamożna od Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej, z perspektywy ekonomicznej znosi lockdown dużo gorzej, a w tym roku niezwykle prawdopodobna jest wielka fala bankructw.

Źródła: Polsatnews.pl, PCh24.pl

Pach

Za: https://www.pch24.pl/prezes-ruchu-narodowego–lockdown-nalezy-odwolac,81197,i.html

———————————————————-