22 Styczeń 2021

Cztery osoby, w tym dzieci, zginęły, a cztery zostały ranne w ataku powietrznym Izraela w rejonie syryjskiego miasta Hama, donosi syryjska telewizja państwowa, powołując się na źródło wojskowe.

„Agresja powietrzna Izraela, który dziś rano zaatakował prowincję Hama, była przyczyną śmierci rodziny – ojca, matki i dwojga dzieci oraz obrażeń czterech innych, w tym kobiety, dwojga dzieci i starszej kobiety” – czytamy w oświadczeniu źródła.

Należy również zaznaczył, że w ataku zniszczono trzy domy na zachodnich obrzeżach miasta Hama.

Wcześniej syryjska agencja państwowa SANA, powołując się na źródło wojskowe, podała, że ​​syryjskie systemy obrony powietrznej odparły izraelski atak rakietowy w rejonie miasta Hama w centralnej części kraju. Atak został przeprowadzony o godzinie 4:00 czasu lokalnego (3:00 czasu polskiego) ze strony miasta Trypolis w północnym Libanie. Według źródła większość pocisków została przechwycona.

————————————–

Komentarz:

Andrzej Klimm

Nie odeprzeć, a oddać. Najpierw tysiące samoróbek, a potem atak. Po raz któryś pytam gdzie ONZ, gdzie parszywa UE. Nawlany, który ma się dobrze jest najważniejszy! Za Nawalnego są sankcje. Za masakrę małych niewinnych dzieci nie ma żadnych sankcji. Jakim prawem Izrael narusza przestrzeń powietrzną Libanu i atakuje suwerenny kraj!!! Gdzie nasz rząd, który tak krzyczy o demokracji i prawach ludzi…

—————————————-

dr nauk zbytecznych

Czy bombardowanie cywili bez przyczyny nie podlega pod zbrodnie na ludzkości? Tym bardziej że atak przeprowadzono w czasie gdy wszyscy śpią w najlepszym.

—————————————-