28 Luty 2021

Amerykanie przewieźli 10 bojowników organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie z nielegalnej bazy w syryjskiej prowincji Al-Hasaka na pustynię w prowincji Dajr az-Zaur – poinformowała syryjska telewizja SANA, powołując się na źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że bojowników przetransportowano dwoma śmigłowcami z amerykańskiej bazy w Asz-Szaddada na pustynię w prowincji Dajr az-Zaur.

Z kolei w styczniu pojawiła się wiadomość, że amerykańscy żołnierze przewieźli 70 bojowników ISIS z więzienia do swojej bazy wojskowej w Syrii.

Amerykańska armia wraz z arabsko-kurdyjskimi Syryjskimi Siłami Demokratycznymi nielegalnie kontroluje terytoria na północy i północnym wschodzie Syrii w prowincjach Dajr az-Zaur, Al-Hasaka i Rakka, gdzie znajdują się największe złoża ropy naftowej i gazu w Syrii.

Damaszek wielokrotnie nazywał obecność wojska USA na swoim terytorium okupacją i piractwem państwowym w celu jawnej kradzieży ropy.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2021022813905443-media-usa-przewiozly-10-bojownikow-isis-z-nielegalnej-bazy-w-syrii-sputnik/

——————————————————