3 Marzec 2021

Gubernator Teksasu znosi nakaz maskowania i zezwala na otwarcie biznesów:  „Ludzie nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają działać” - wPrawo.pl

We wtorek (2.03.2021) gubernator Teksasu Greg Abbot zniósł wszelkie restrykcje epidemiczne obowiązujące dotychczas w tym stanie. – Wszystkie firmy mogą się otworzyć na 100 procent. Dotyczy to wszystkich rodzajów biznesów w Teksasie. Znoszę nakaz zakrywania nosa i ust w całym stanie – powiedział Abbot. – Ludzie i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają działać – dodał.

Czyżby w Teksasie nie było już zakażeń i hospitalizacji z powodu covid? Oczywiście, że są, nawet jeśli ich liczba spada. A może zaszczepiono już całą populację, albo chociaż 70%? Nie! Według Johns Hopkins University zaszczepiono zaledwie  6,57% Teksańczyków. A jednak Abbot otwiera stan i pozwala ludziom normalnie żyć.

– Zbyt wielu Teksańczyków straciło możliwość zatrudnienia. Zbyt wielu właścicieli małych firm miało trudności z opłaceniem rachunków. To musi się skończyć. Nadszedł czas, aby otworzyć Teksas w 100% – powiedział gubernator.

– Jeśli hospitalizacje z powodu covid w którymkolwiek z 22 regionów szpitalnych w Teksasie przekroczą 15% pojemności łóżek szpitalnych w tym regionie przez siedem dni z rzędu, wówczas sędzia hrabstwa może zastosować strategie łagodzenia skutków w swoim hrabstwie – powiedział Abbott. Co ważne, na szczeblu hrabstwa sędzia nie może posłać nikogo do więzienia za nieprzestrzeganie obostrzeń i nie może nałożyć żadnych kar na osoby, które nie noszą masek.

Decyzję o całkowitym zniesieniu obostrzeń podjął też gubernator Missisipi, Tate Reeves. Zarówno Abbot, jak i Reeves, są członkami Partii Republikańskiej.

Decyzję Abbota o otwarciu stanu skrytykowała należąca do Partii Demokratycznej sędzia hrabstwa Harris, Lina Hidalgo.  – Za każdym razem, gdy wycofywano środki w zakresie zdrowia publicznego, obserwowaliśmy wzrost liczby hospitalizacji – napisała w oświadczeniu. Zarzuciła Abbotowi, że zniesienie restrykcji to „cyniczna próba odwrócenia uwagi Teksańczyków od błędów nadzoru państwa nad naszą siecią elektroenergetyczną”.

Decyzję Abbota skrytykowali też burmistrzowie Houston i Dallas. Burmistrz Houston Sylvester Turner (Partia Demokratyczna) powiedział, że oświadczenie Abbotta „podważa wszystkie ofiary, których dokonali lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia ratunkowego, strażacy, policjanci, pracownicy miejscy i cała społeczność”.

Burmistrz Austin Steve Adler (Partia Demokratyczna) powiedział, że wszyscy w mieście byli „po prostu oszołomieni” oświadczeniem Abbotta. Poinformował, że on i sędzia okręgowy Travis, Andy Brown (Partia Demokratyczna), wysłali list do biura gubernatora we wtorek rano „błagając go, aby tego nie robił”.

Mój komentarz: Republikańscy gubernatorzy Teksasu i Missisipi zrobili coś, co nie mieści się w głowach Demokratów – pozwolili ludziom normalnie żyć i samodzielnie decydować o swoim losie. Dla covidowych zamordystów jest to nie do pomyślenia. W Polsce mamy covidowych zamordystów zarówno u władzy, jak i w opozycji. Jedynie Konfederacja apeluje o przywrócenie normalności. Pozostali starszą i terroryzują społeczeństwo. Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych.

Źródło informacji i cytatów: cnn.com

Za: https://wprawo.pl/gubernator-teksasu-znosi-nakaz-maskowania-i-zezwala-na-otwarcie-biznesow-ludzie-nie-potrzebuja-panstwa-ktore-mowi-im-jak-maja-dzialac/

———————————————————