30 Marzec 2021

W poniedziałek (29.03.2021) posłowie Konfederacji złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie bezprawnego lockdownu wprowadzonego przez rząd. Podczas konferencji prasowej przed budynkiem prokuratury poseł Artur Dziambor wskazał, że zamykanie Polski jest działaniem o charakterze politycznym, a nie zdrowotnym.

– W czasie tego zamknięcia społeczeństwa na bazie politycznych decyzji usłyszeliśmy już od premiera, że wygraliśmy  z koronawirusem, dlatego, że trzeba było przeprowadzić wybory. Usłyszeliśmy od ministra zdrowia, że maseczki nie działają, a później ten sam minister wprowadzał przymus tych maseczek. Usłyszeliśmy od premiera i od następnego ministra zdrowia, że kolejne lockdowny nie będą tak ciężkie i długotrwałe. Tymczasem została całkowicie zniszczona polska edukacja, obnażone zostały problemy, jakie ma system zdrowia, upada polska gospodarka pomimo wielkiego samozadowolenia rządzących – powiedział Dziambor. – To jest stan, z którego natychmiast musimy wyjść – podkreślił.

Poseł Michał Urbaniak wskazał, że w imię walki z wirusem rząd poświęca zdrowie i życie Polaków, co już doprowadziło do kilkudziesięciu tysięcy nadmiarowych zgonów. – Na to nie może być naszej zgody. I dlatego tu [w prokuraturze – przyp. red.] dzisiaj jesteśmy i będziemy interweniować – powiedział Urbaniak.

Mec. Marek Szewczyk wskazał, że wprowadzanie takich obostrzeń, jakie wprowadził rząd, jest możliwe tylko i wyłącznie podczas stanu nadzwyczajnego. A tego nie wprowadzono. – Rząd musi ponieść nie tylko odpowiedzialność polityczną za swoje działania, ale również cywilną, a gdy dochodzi do popełnienia przestępstwa – również odpowiedzialność karną – podkreślił.

Poseł Grzegorz Braun poinformował, że zawiadomienie do prokuratury dotyczy premiera Morawieckiego oraz ministrów Niedzielskiego, Szumowskiego i Dworczyka, których nazwał „czterema jeźdźcami Apokalipsy”. – To są przestępcy. To są ludzie, którzy przyprawili naród polski o straty, uszczerbek na zdrowiu, majętności i życiu. Dziesiątki tysięcy zgonów, których nawet kreatywna księgowość pandemiczna nie zapisuje w rubryce „kowid”. Czyje to zatem ofiary? Morawieckiego, Niedzielskiego, Szumowskiego i „wielkiego szpitalnika” Dworczyka – wskazał Braun.

– Trzeba przede wszystkim dostrzec przestępczy charakter tych działań podejmowanych nie w oparciu o prawa, ustawy i konstytucję, ale w oparciu o propagandowe narracje snute na kolejnych konferencjach prasowych, których celem najwyraźniej jest straszenie Polaków. Temu trzeba się przeciwstawić. Nie wolno nam milczeć, kiedy prawo jest łamane i nadużywane – podkreślił Braun.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Konfederacja

„Walka z ludźmi w obronie pandemii”. Konfederacja o ogólnopolskim lockdownie wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

Za: https://wprawo.pl/morawiecki-szumowski-niedzielski-i-dworczyk-to-przestepcy-konfederacja-zlozyla-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-bezprawnego-lockdownu-wideo/

————————————————————