7 Kwiecień 2021

Podczas środowej (7.04.2021) konferencji prasowej politycy Konfederacji odnieśli się do kolejnego przedłużenia lockdownu, który ma obowiązywać do 18 kwietnia, przy czym nie wiadomo, czy nie będzie przedłużony po raz kolejny. – Jako Konfederacja nie uważamy, żeby ten sposób walczenia z epidemią był właściwy – oświadczył poseł Michał Urbaniak.

ZOBACZ: Badanie skuteczności amantadyny w leczeniu Covid. Wyniki poznamy dopiero za rok!

– Lockdown to jest zarządzanie przez strach. To jest sposób wmawiania Polakom, że jeśli będą grzecznie siedzieć w domach, to wtedy wszystko będzie dobrze – powiedział Urbaniak. Przytoczył też fragment szokującej wypowiedzi ministra Niedzielskiego, który w rozmowie z TVN24 powiedział: „Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego”.

– Szanowni Państwo, albo chcemy powrotu do normalności, albo jest nam tutaj tworzony jakiś nowy system, w którym nikt nie będzie chciał żyć. Tak nie może być. Takich słów nie powinno być z ust ministra Niedzielskiego. Minister Niedzielski powinien zrobić wszystko, by sytuacja wróciła do normalności – podkreślił Urbaniak.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że pan premier Morawiecki, czy pan minister Niedzielski nie mieli nigdy takiej sytuacji, że do drzwi ich firm zapukał komornik, żeby zlikwidować przedsiębiorstwo, które jest zamknięte – powiedział Bartosz Bocheńczak, członek Rady Krajowej partii KORWiN.

Bocheńczak przytoczył też wypowiedzi lekarzy krytykujących utrzymywanie lockdownu. – To, że obostrzenia nie działają, mówią już suche fakty. Mówi o tym wielu lekarzy, a mimo to rząd idzie dalej w zaparte i nie ustaje w dewastowaniu naszego życia gospodarczo-społecznego – wskazał.

Zobacz też:

„Morawiecki, Szumowski, Niedzielski i Dworczyk to przestępcy”. Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. bezprawnego lockdownu [WIDEO]

Za: https://wprawo.pl/lockdown-to-sposob-zarzadzania-przez-strach-konfederacja-o-kolejnym-przedluzeniu-obostrzen-epidemicznych-wideo/

————————————————————-