28 Sierpień 2021

(Gubernator Teksasu Greg Abbott, fot. printscreen YouTube)

Greg Abbott, gubernator stanu Teksas w USA ponownie wyraził swój sprzeciw wobec pomysłom przymusowego szczepienia Amerykanów. Zaapelował do organów rządowych, aby nie nakazywali szczepień przeciwko COVID pracownikom konkretnych branż.

Republikański gubernator stanu Teksas powiedział, że „żaden podmiot rządowy nie może zmusić żadnej osoby do  przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19”. Greg Abbott podkreślił również, że nie ma jego zgody na to, aby agencje rządowe i inne organizacje, które otrzymują fundusze federalne, wprowadzały system tzw. paszportów szczepionkowych. W związku z tym wydał stosowny dokument, który zabezpiecza obywateli przed segregacją.

„Każdy podmiot publiczny lub prywatny, który otrzymuje lub będzie otrzymywać fundusze publiczne w jakikolwiek sposób, w tym dotacje, pożyczki lub inne wypłaty pieniędzy podatników, nie będzie wymagał od konsumenta świadczenia, jako warunku otrzymania jakiejkolwiek usługi, dokumentacji dotyczącej statusu szczepień na jakąkolwiek szczepionkę COVID-19” – czytamy w zarządzeniu wykonawczym gubernatora Teksasu.

W dokumencie wskazano również, że „żadnemu konsumentowi nie można odmówić wstępu do placówki – finansowanej w całości lub w części ze środków publicznych – za niedostarczenie dokumentacji dotyczącej statusu szczepienia konsumenta na jakąkolwiek szczepionkę COVID-19” – napisano.

Z zarządzenia jednak są zwolnione domy opieki i podobne im placówki. „Nowe rozporządzenie wykonawcze podkreśla, że ​​droga naprzód opiera się na osobistej odpowiedzialności, a nie na mandatach rządowych” – powiedział Greg Abbott.

Istotne jednak jest to, że gubernator podpisał również dokument uniemożliwiający firmom i zakładom proszenia klientów o okazanie dowodu szczepienia przeciwko koronawirusowi. Gubernator wskazywał, że „Teksańczycy powinni mieć swobodę poruszania się tam, gdzie chcą, bez żadnych ograniczeń czy wymagań”.

Przypomnijmy, że gubernator stanu Teksas już wcześniej krytycznie wypowiadał się na temat wszelkich form zmuszania do szczepienia przeciwko COVID-19. Podczas kwietniowego wystąpienia powiedział: „te szczepionki są zawsze dobrowolne i nigdy nie są wymuszone. Rząd nie powinien wymagać od żadnego Teksańczyka okazania dowodu szczepienia i ujawniania prywatnych informacji zdrowotnych tylko po to, aby zająć się codziennym życiem” – powiedział Abbott.

Warto dodać, że zarządzenie wydane przez gubernatora dotyczy jednostek publicznych i rządowych. Pracownicy firm prywatnych wciąż mogą być jednak zmuszani do zaszczepienia, a w przypadku odmowy, może im grozić zwolnienie z pracy.

Gubernator wypowiedział się również na temat noszenia maseczek ochronnych przez uczniów szkół znajdujących się na terenie stanu. Abbott stwierdził, że Teksańczycy powinni nadal korzystać ze swojego „indywidualnego prawa i obowiązku decydowania za siebie i swoje dzieci, czy będą nosić maski, otwierać swoje firmy i angażować się w zajęcia rekreacyjne”.

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Za: https://pch24.pl/520361-2/

————————————————–