3 Wrzesień 2021

(Fot. Pixabay)

1 września w Teksasie weszło w życie nowe prawo broniące ludzkie życie. Przepisy zakazują aborcji po wykryciu bicia serca dziecka w łonie matki, czyli około 6. tygodnia ciąży.

Teksańska ustawa pro life została przyjęta w maju i jest jedną z kilku podobnych zmian broniących życie nienarodzonych uchwalonych przez władze stanów, jednak wszystkie pozostałe były dotąd blokowane przez sądy, nim zaczęły obowiązywać. Tym razem, mimo wniosku o zastosowanie środka tymczasowego, Sąd Najwyższy USA nie podjął dotychczas żadnej decyzji, w efekcie pozwalając na wejście teksańskiej ustawy w życie.

Według nowych przepisów w tym stanie wykonanie aborcji będzie niedozwolone po tym jak u dziecka w łonie matki zostanie wykryte bicie serca. Zwykle dzieje się to już w 6. tygodniu ciąży. Wyjątkiem od zakazu są przypadki zagrażające życiu matki lub kiedy aborcja może zapobiec „poważnemu ryzyku znaczącego i nieodwracalnego upośledzenia ważnej funkcji cielesnej” kobiety.

Źródło: rmf24.pl

TK

Za: https://pch24.pl/teksas-po-stronie-zycia-wszedl-w-zycie-niemal-calkowity-zakaz-aborcji-po-wykryciu-bicia-serca-dziecka/

————————————————————–