9 Wrzesień 2021

PiS – Against all reason ! – Co zyskała Polska i Ukraina i kraje bałtyckie czyniąc wrogą robotę przeciwko budowie NS2 ?

PiS na usługach obcych i w interesach obcych ze szkodą dla interesów Polski. 

Jakże aktualne i proste pytanie. 

Co zyskała Polska i Ukraina i kraje bałtyckie czyniąc wrogą robotę przeciwko budowie NS2 ?

Czy PiSu destrukcyjna działalność gospodarcza jest w interesie Polaków ?  Against all reason !

Różne źródła podają, że rano w poniedziałek 6 września zakończono układanie linii magistrali Nord Stream 2 (I rura w ramach projektu “A”, II rura to nitka „B” – jest ukończona). Pozostaje przeprowadzić operację, która zwykle trwa kilka dni. Statek Fortuna” wraz ze statkami pomocniczymi będzie musiał bardzo dokładnie leżące rury sprawdzić pod względem połączenia.

II nitka (linia „B”) została ukończona 10 czerwca, a według najnowszych danych gaz będzie przez nią puszczony końcem września i początkiem października. Prace rozruchowe dobiegają końca, a operator „Nord Stream 2 AG” finalizuje kwestie proceduralne, w tym certyfikację i pozwolenie na przepływ. W każdym razie nie było żadnych sygnałów, że coś poszło nie tak, co więcej Gazprom już zapowiedział, że w tym roku przepompuje nową rurą 5,6 mld m sześc.

Oznacza to, że pełne uruchomienie projektu „A” zajmie około czterech miesięcy. Dlatego można założyć, że bliżej nowego roku projekt „NS-2” będzie w pełni zakończony.

Czytając prasę wydawaną na Zachodzie można zauważyć też to, że zakończenie prac przy budowie NS-2  w Europie zostało przyjęte z westchnieniem ulgi.

 Ponieważ do sezonu grzewczego pozostały niecałe dwa miesiące, a magazyny gazu są tam zapełnione według danych w 67%.

Odpowiedni analitycy nie obwiniają za ten stan rzeczy Gazprom, ale jako główny powód wymieniają  ➖ Polskę, Ukrainę ➖ i sabotaż sankcyjny w kategoriach amerykańskich ➖.

Amerykanie wyłączne we własnym interesie (chcąc uzyskać opłacalność własnego wydobycia  gazu z łupków) sabotując sankcjami budowę NS 2, szantażując zachodnie firmy pracujące  przy budowie NS 2 i tym sposobem opóźniając definitywną datę oddania do użytku, zachowali się skandalicznie cynicznie w stosunku do swoich europejskich partnerów i sojuszników w UE doprowadzając swoimi wrogimi działaniami do obecnego deficytu gazu ziemnego na rynkach europejskich i ogromnego wzrostu cen jakie obecnie obowiązują właśnie na nie korzyść państw Unii Europejskiej. 

A przy tym w ciągu ostatnich 8 miesięcy Yankees cynicznie ograniczyli sprzedaż LNG dla klientów europejskich bo aż o 17 miliardów metrów sześciennych na rzecz Azji i Ameryki Południowej.

Niewykluczone, że Europejczycy, a zwłaszcza Niemcy, przewidzieli taki rozwój wydarzeń już kilka lat temu, gdy ze względu na groźbę amerykańskich sankcji 21 grudnia szwajcarski kontrahent Gazpromu, Allseas Group S (lub Allseas) w 2019, przestał pracować przy NS-2. Niemcy wiedząc o amerykańskiej ingerencji w wewnętrzne sprawy gospodarcze państw europejskich zawarły z Rosją układ, że nie ważne z jakim opóźnieniem ale ten żywotny dla niemieckiej gospodarki NS-2 Rosja samodzielnie ukończy ponieważ jest to projekt nie mniej ważny także z punktu ekonomicznego dla Niemiec (NS-2). Natomiast Rosja (Gasprom) widząc ze strony Stanów Zjednoczonych sankcyjne szaleństwo już wówczas (słowami prezydenta Rosji Putina) oznajmiła, że nikt i nic nie powstrzyma Rosji w dokończeniu bodowy NS2 ponieważ jest to projekt czysto natury biznesowej i z punktu ekonomicznego, bardzo korzystny dla Rosji, gdyż odpadają szalenie wysokie opłaty za tranzyt wynoszące miliardy euro i to opłaty na korzyść agresywnych wrogów Rosji (Polski i Ukrainy).

Faktem jest że dla samodzielnego wykonania układania rur przez rosyjskie statki sprzyjał  odpowiedni moment ponieważ szwajcarski układacz rur Pioneering Spirit faktycznie zatrzymał się na wodach przybrzeżnych, gdzie głębokość układania nie przekraczała 200 metrów. Właśnie do tej ģłębokości mógł działać rosyjski statek „Fortuna”.

Dziś, patrząc wstecz, można powiedzieć, że to właśnie „Fortuna”pokonała Stany Zjednoczone w amerykańskiej histerycznej sankcyjnej wojnie gazowej agresywnie podsycanej przez Polskę i Ukrainę przeciwko Rosji.

 W porównaniu z Pioneering Spirit, rosyjski statek do układania rur to mała jednostka. Oto kilka danych porównawczych, które zdają się wprowadzić Waszyngton w nerwicę. Szwajcarski „Pioneering Spirit ” to jednostka dwukadłubowa o długości 382 m i szerokości 124 m. Nawiasem mówiąc, lotniskowiec „Nimitz” jest znacznie mniejszy. Takie solidne wymiary pozwalają „szwajcowi” być stabilnym nawet przy fali 3,5 metra i silnym prądzie bocznym. W szczególności strona internetowa Allseas podaje, że tak duży rozmiar statku, wraz z 12 napędsmi azymutalnymi, umożliwia budowę najgłębszych rurociągów magistralnych.

Statek Fortuna, jest znacznie skromniejszy, długość wynosi 169 m, a szerokość 46 m. ​​Statek jest wyposażon w przestarzały 12- stopniowy system pozycjonowania, który kilka lat temu według zagranicznych ekspertów, budził wątpliwości w możliwość układania rury z prędkością 1 km dziennie.   Z tego powodu w Waszyngtonie a głównie w Warszawie i Kijowie cieszono się z nałożonych sankcji i mówiło się, że Amerykanie jeszcze zniszczą rurociąg NS -2.Głoszono, że jeśli Europejczycy nie pomogą, to sami Rosjanie nie poradzą sobie. 

Co ciekawe że i w Niemczech w styczniu 2020 roku “Deutschland Radio” powiedziało swoim słuchaczom, że projekt ma bardzo smutne perspektywy.  A na przykład Claudia Kemfert, główna ekspert ds. energii w Berlińskim Instytucie Badań Gospodarczych, wyjaśniła w “Deutschland Radio”, że duże rurociągi, zarówno na morzu, jak i na lądzie, działają tylko wtedy, gdy są niezależnie eksploatowane przez dziesięciolecia. W przeciwnym razie oznacza to, że Gazprom również upadnie i zrezygnuje z NS-2. Przy okazji Claudia Kemfert zwróciła uwagę na bardzo ciepłą pogodę w grudniu 2019 roku w Niemczech. 

Ale. ”Zima 2020/2021 w północnej Europie przypominała małą epokę lodowcową. W efekcie 14 lutego 2021 r. w napełnianych przez Gazprom magazynach gazu Astera i VNG Gaschämer GmbH było krytycznie bardzo mało błękitnego paliwa – odpowiednio 30% i 35%.


Już wtedy, w związku z faktycznym wstrzymaniem dostaw amerykańskiego LNG, cena gazu na giełdzie – ICE Futures – poszybowała w górę do 206 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, co wywołało panikę i histerię niemieckich polityków.  W rzeczywistości na tle obecnych 600 dolarów poprzednia cena, która tak przeraziła odbiorców, wydaje się śmieszna. A jaka będzie cena, jeśli zima 2021/2022 okaże się równie mroźna jak poprzednia ? !.

➖ Rosja nie uległa i tego lata, według portalu MarineTraffic, statek Fortuna do układania rur osiągną tempo budowy 1,3 km dziennie, co z jednej strony uspokoiło Niemców, a z drugiej strony wprawiło w osłupienie amerykańskich i polskich rusofobów i banderowców na Ukrainie i stało się jasne, że generalnie obraz z układaniem rur dla Moskwy nie był taki zły, a już na pewno nie tak smutny jak zimą 2019/2020. Co ciekawe: całkiem niedawno przytłaczająca większość zachodnich ekspertów twierdzi, że ​​Kreml ogłosi spawanie „złotego szwu” dokładnie 19 września. Zrobi to, aby uczcić zwycięstwo w wojnie gazowej nad Amerykanami. Jeśli jednak spojrzy się na dynamikę budowy, to wyraźnie widać, że „Fortuna” zwalniała jedynie tylko przy sztormach lub silnych falach. Co więcej, praca przebiegała w bardzo napiętym rytmie, a Niemcy robili wszystko, aby nie zakłócić tempa. Dostawy rur do Fortuny odbywały się z południowego terminalu niemieckiego portu Mukran bez żadnych opóźnień i niemal w trybie awaryjnym. Niewykluczone jest, że Kreml nagrodzi budowniczych rur jako zwycięzców wojny gazowej z Amerykanami, zwłaszcza że na to zasługują. 

Teraz ponownie pozostaje powtórzyć zadane na początku to samo pytanie.

Co Polska i Ukraina i kraje bałtyckie będąc przeciwko budowie NS2 zyskały …? 

Jedną z wielu odpowiedzi jest: Polska zyskała na wschodzie i to na własne życzenie potężnego wroga, a za utrudnienia i za opóźnienie (Rosja) Gasprom w zamian wystawi Polsce słony rachunek idący w miliardy euro rezygnując całkowicie z przesyłu gazu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i tym samym z opłat za tranzyt przez Polskę.

REASUMUJĄC,  działanie PiS to sabotaż interesów Polski tak ekonomicznych jak  i narodowego bezpieczeństwa … . Against all Reason … !!! .

Polska rządzona przez PiS pozbawia budżet państwa miliardów euro dochodu i to kosztem nas Polaków a PiS czyni to w celu uzyskania dodatkowych punktów ze strony naszych banderowskich wrogów i przypodobania się swojemu hegenomowi i oligarchii w Stanach Zjednoczonych. 

Za: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/163496,co-zyskala-polska-w-imie-interesow-ukrainy-i-usa

——————————————————————–