13 Wrzesień 2021

W poniedziałek (13.09.2021) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o powołaniu nowego wiceministra w resorcie, politologa Piotra Brombera, byłego szefa lubuskiego oddziału NFZ, którego zadaniem ma być prowadzenie dialogu z pracownikami służby zdrowia i pacjentami. Niedzielski zapewnił, że ministerstwo chce „realizować dialog społeczny w każdym wymiarze”.

Jednocześnie Niedzielski zaprosił przedstawicieli komitetu strajkowego medyków na rozmowy we wtorek o godz. 13.00 i zapowiedział, że w czwartek odbędzie się „szersze spotkanie ze wszystkimi związkami, także z tymi, które nie biorą udziału w proteście”. – Na razie w spotkaniach z protestującymi premier Morawiecki nie będzie obecny – powiedział szef MZ.

Nominacja Brombera i zaproszenie na rozmowy zostało negatywnie przyjęte przez strajkujących pracowników służby zdrowia. – Pan minister zareagował w stylu: „Nie wiesz, co zrobić, powołaj pełnomocnika” – komentuje jeden z uczestników protestu. – Jeśli chodzi o pana ministra to tylko „słowa, słowa i słowa”, ale nic się nie zmienia. Pan minister powołał osobę do dialogu, ale poza tym nic się nie dzieje. Komitet powiedział jasno: chcemy spotkania z premierem, najważniejsze jest więc to, czy pan premier chce rozmawiać o problemach ochrony zdrowia, czy go to nie interesuje. Czekamy na jasną odpowiedź, a nie na kluczenie – stwierdził kolejny z protestujących lekarzy.

Źródło informacji i cytatów: Polsat News, Onet.pl, Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Zobacz też:

Za: https://wprawo.pl/kpiny-niedzielski-powolal-nowego-wiceministra-zdrowia-do-prowadzenia-dialogu-z-medykami-i-pacjentami/

——————————————————-