11 Październik 2021

Nagroda “pokojowa” jest instrumentem politycznym wspierającym kolektywny ideologicznie scalony Zachód, który operuje w przestrzeni publicznej jako obrońca demokracji, wolności poglądów i słowa.

Profanacja idei przyznawania Pokojowej Nagrody Nobla. 

 Jaką moralność reprezentują ci którzy przyznają “pokojową nagrodę Nobla ” ??? !!! Skoro kierują się wyłącznie tym, czy dany kandydat jest odpowiednio ukierunkowany politycznie zgodnie z polityczną ideologią wyznawaną na Zachodzie. 

Nagroda “pokojowa” jest niczym innym jak instrumentem politycznym i odzwierciedla jak działa ideologicznie scalony Zachód, który operuje w przestrzeni publicznej jako obrońca demokracji, wolności poglądów, czy wolniści słowa.

W rzeczywistości tenże Zachód więzi, cenzuruje, represjonuje i uprawia na różne sposoby inwigilację każdej jednostki. W mediach nie dopuszcza ludzi o innych poglądach niż obowiązująca jednolita narracja polityczna. W zachodnich mas-mediach jest stosowana polityczna cenzura i są tematy wręcz tabu. Ale za to w mediach ideologicznie scalonego Zachodu między innymi w UE nagminie jest uprawiana krytyka państw niezależnych od dominacji Zachodu, że jakoby nie było w nich wolności słowa, wolnych mediów i nie było demokracji.

■ A jak jest tak naprawdę w państwach tzw prawdziwie demokratycznych z tą wolnością osobistą, z wolnością wyrażania krytycznych poglądów, z wolnością mediów i obnażania pewnych negatywnych działań rządów i z podstawową  wolnością słowa ?

■ Prawda jest taka, że jest coraz gorzej. W czasie istnienia od dwóch lat celowo stworzonej pandemii ludzie doświadczają represji, ograniczenia i pogwałcenia osobistej wolności, przymusu, kar i cenzury. 

W takich państwach prozachodnich jak Polska i banderowska Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia obowiązuje zakaz prowadzenia działalności politycznej o poglądach odwołujących się do wartości prawdziwie lewicowych bazujących na sprawiedliwości społecznej i równości na likwidacji wyzysku i kapitalizmu.

————————————–
Pokojowa Nagroda Nobla od wielu już lat nie wyraża i nie odzwierciedla walki o wartości pokojowego współistnienia i pokojowej współpracy !  Pokojowa Ngroda Nobla, stała się wyłącznie narzędziem politycznej demonstacji w rękach Zachodu i przyznawana jest nie dla osób które walczyły o pokój czy sprawiedliwość, o pokojową współpracę międzynarodami ale przyznawana jest osobom które mają krew na rękach i są odpowiedzialne za wojny i prowokacje w celu zniszczenia pokojowego współistnienia.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

Najlepszym tego przykladem jest Barak Obama który otrzymał Pokojową nagrodę Nobla nie spełniając moralnych wymogów gdyż będąc jako prezydent Stanów Zjednoczonych miał i ma krew niewinnych ludzi ponieważ był odpowiedzialny za wojny i za śmierć tysięcy niewinnych ludzi na Bliskim Wschodzie

To w czasie gdy był na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych, reżim amerykański preferował  taktykę ↕proxy wars↕ czyli wysługiwał się stworzonymi przez Stany Zjednoczone militarnymi terrorystycznymi siłami i innymi państwami w celu realizacji amerykańskiej militarnej strategii. USA wspierały sunnitów przeciwko szyitom i chrześcijanom. W czasie prezydentury Obamy Stany Zjednoczone prowadziły jednocześnie działania na rzecz obalenia proirańskiego rządu w Damaszku poprzez wspieranie terrorystycznej opozycji islamskiej (sunnickiej) uzbrojonej i finansowanej przez USA. 

Głównym zadaniem Barak Obamy i amerykańskiego reżimu było podtrzymać cel strategiczny amerykańskiej polityki: czyli utrzymanie przez USA globalnej hegemonii na świecie kosztem wolność innych narodów.

Degradacja autorytetu Pokojowej Nagrody Nobla.

To stało się niestety już negatywną tradycjąc że Pokojową nagrodę Nobla przyznaje się wyłącznie poplecznikom kolektywnego Zachodu, który obłudnie non stop poucza inne państwa o demokracji i prawach człowieka a faktycznie sam notorycznie łamie prawo do wolności, prawa krytycznej wypowiedzi godzącej w interesy Zachodu, oraz toleruje istnienie na Ukrainie i w postradzieckich republikach bałtyckich odrodzony nacjonaliz [i syjonizm].

Zachód obnażył się wielokrotnie, że stosuje podwójne standardy i jest pełen obłudy pod względem ocen ruchów narodowowyzwoleńczych gdy chodziło o Kosowa i Krym. Katalonię, Basków, Szkocje i Donbas.

Gdy te narody chcą samostanowienia to kolektywny Zachód odmawia im tego prawa. Jednocześnie wspiera separatyzm na terenie Rosji i Chin. Jak widać to dla kolektywnego Zachodu moralność to obce  znaczenie.

Rok 2021. Nagroda Nobla dla Rosjanina – to jasny sygnał !.

Przyznanie “Pokojowej” Nagrody Nobla Rosjaniowi, który kolaboruje ze sponsorami i elitami na Zachodzie czyli redaktorowi naczelnemu “rosyjskiej” gazety „Nowaja Gazieta” Dmitrijowi Muratowowi to kolejny sygnał dla Rosjan, jak obłudy jest Zachód który widzi przyszłość Rosji w odniesieniu tylko i wyłącznie dla  zachodnich interesów i obnaża prawdę  jakimi osobami w tym celu się posługuje. Okazuje się, że nagroda należy się osobie która mąci, judzi i przeciwstawia ludzi przeciwko ludziom, chce awantur i przelewu krwi i ofiar śmiertelnych.  To taki człowiek dla Zachodu jest idealnym odbiorcą Pokojowej Nagrody Nobla podobnie jak niegdyś Barak Obama.

Felietonista „KP.ru” Siergiej Mardan, tak to określił: ” Cel ciągle jest ten sam. Zachód wciąż postrzega swoją wydmuszkę o nazwie demokracja z jej “uniwersalnymi wartościami” i ” niekwestionowanym europejskim wyborem” jako idealnego kandydata do tej nagrody, kandydata który chce rozwalenia Rosji i udostępniania jej surowców dla pazernego Zachodu. Kandydata  jako idealną “moralną” i “etyczną” alternatywę dla Putina.

Dla Zachodu jak się okazuje Aleksiej Nawalny ze swoim fałszywym nacjonalizmem jest zbyt mało radykalny, zbyt mało niebezpieczny. Bo jeśli on tak naprawdę jednak myśli, że „Krym jest Rosyjski” ?. Może właśnie dlatego Zachód postanowił pozbyć się Nawalnego trując go NIE trującym noviczokiem !

Zachód tęskni za Jelcynem i potrzebuje Rosji absolutnie sterylnej, a raczej wyzbytej wszelkich cech suwerenności. Oczywiście Rosji z programem LGB i ze skruchą za cierpienie wszelkich narodów świata i wypłatą reparacji “niezliczonym” „ofiarom” tzw sowieckiej okupacji i stalinowskich represji. 

Wszystko, co kocha „Nowaja Gazeta” i jej stały główny redaktor naczelny agent D. Muratow w jednej osobie, to własnie taki światopogląd powinien mieć każdy „właściwy” “autorytet moralny” dla Rosjan i takim powinien być ten nowy laureat Nagrody Nobla dla – Rosji.

Komitet Noblowski nie radził sobie wcześniej zbyt dobrze z Rosją, która nie pasuje do modelu fałszywej wolności i zdegenrowanej przez różne obyczajowe dewiacje demokracji. 

Bo jak okazuje się, to zarówno Bunin.

Info z Wikipedii – [ Bunin był bardzo wrogo nastawiony do przejęcia władzy przez bolszewików w 1917 roku, co nazwał „krwawym szaleństwem”. W 1918 opuścił Moskwę i udał się do Odessy, Bunin pisał o perypetiach tego okresu „Przeklęte dni” (ros. Окаянные дни), który został opublikowany na Zachodzie w 1925 roku. W 1920 Bunin uciekł statkiem do Francji. Najpierw mieszkał z żoną w Paryżu, później przenieśli się do willi w Grasse. Na emigracji był bardzo aktywny w sferze politycznej, o Rosji pisał dopiero po swojej emigracji. W 1933 został pierwszym pisarzem rosyjskim, który otrzymał literacką Nagrodę Nobla za „Życie Arsenjewa”, mocno autobiograficzną powieść traktującą o życiu zubożałej szlachty w Rosji około 1900 roku. Nagrodę Nobla otrzymał „za rygorystyczny kunszt artystyczny”.].

Oraz Pasternak, 

[ W 1958 Pasternak otrzymał Literacką Nagrodę Noblaza napisanie Doktora Żywago, ale ówczesny rząd nie pozwolił mu przyjąć tej nagrody. Władze nazwały przyznaną mu nagrodę „aktem politycznym przeciwko Związkowi Radzieckiemu” ].

Sołżenicyn. Oświecenie … Transformacja

Zwłaszcza słynny Sołżenicyn który był skrajnym krytykiem ZSRR i ślepo zachwycony amerykańską “demokracją” dopiero po rozpadzie ZSRR i po napaści USA wraz z NATO na Jugosławię doznał oświecenia i ewaluacji poglądów na temat kolektywnego Zachodu.

[[ Po powrocie do Rosji (byłego Związku Radzieckiego) w 1994 r. był szybko rozczarowany, ponieważ w jego oczach jego ojczyzna była dalej niż kiedykolwiek od „odnowy”, o której marzył. W 1999 roku kilkakrotnie krytykował misję USA i NATO w Jugosławii: „Wielki kraj USA jest w trakcie niszczenia innego państwa na oczach ludzkości, a cywilizowane zachodnie rządy przyklaskują […]

Uważał za hańbę, że ONZ ogłosiło, że ​​NATO ma stare prawo ingerencji na świecie na nadchodzące stulecie. Stwierdził że Zachód a zwłaszcza USA stosuje– prawo dżungli: Według tego prawa, najsilniejszy ma zawsze rację.” Wezwał Borysa Jelcyna do wycofania się z Czeczenii podczas pierwszej wojny czeczeńskiej. Ale już nie miał jednak nic przeciwko drugiej wojnie w Czeczenii, która wybuchła gdy prezydentem był Władimir Putin, a nawet wezwał do stosowania kary śmierci dla czeczeńskich terrorystów w kontekście zbrodni jakich Czeczńscy terroryści dopuszczali się obcinając ludziom głowy i znęcając się bestialsko nad ofiarami. W końcu spotkał się nawet z Putinem i obaj rozmawiali o losie i wielkości Rosji ]].

[[[ “Sołżenicyn odrzucał zdradę i wydarzenia w Rosji, zwłaszcza za Jelcyna,dlatego też odrzucał oferowane dla niego nagrody państwowe. Uważał że Gorbaczow jest politycznie naiwny i nieodpowiedzialny: „To nie było sprawowanie władzy, ale bezsensowne wyrzeczenie się władzy. Uważał, że to zachowanie potwierdza entuzjazm Zachodu związany ze zniszczeniem ZSRR”.  Sołżenicyna zdaniem, ” Borys Jelcyn był przede wszystkim odpowiedzialnyza zdradę i rozpad ZSRR,  za tragiczne spustoszenie w Rosji, które opisał w swojej książce – Russia in the Crash. Przeprowadzona pod dyktando Jelcyna prywatyzacja doprowadziła do „nieskrępowanego rabunku rosyjskich bogactw i krachu gospodarczego państwa”.

Jelcyn promował także tendencje separatystyczne w samej Rosji i podejmował rezolucje mające na celu rozerwanie państwa rosyjskiego na kawałki. Pozbawiło to Rosję zasłużonej historycznej roli i pozycji na arenie międzynarodowej. Co zostało potwierdzone głośnymi brawami z Zachodu.” 

“Sołżenicyn uważał wpływy USA za katastrofalne i krytykował ich cyniczny pragmatyzm, który przyczynił się do utraty zaufania do demokratycznych ideałów. Uważał zbombardowanie Belgradu jako skandaliczne wydarzenie, które miało trwały wpływ na Rosję i zainicjowaną nową polityke Władimira Putina dążącą do odbudowy potęgi Rosji. Był szczególnie zaniepokojony zerwaniem więzów między Rosją, Rosjanami poza granicami Rosji oraz krajami wcześniej związanymi z Rosją, zwłaszcza z Ukrainą”.

“Widział w tym niszczący wpływ Zachodu, który miał swoje korzenie w niechęci i braku umiejętności dostrzegania różnicy między Rosją a Związkiem Radzieckim. „Ponadto podejmowane były przez NATO próby wciągnięcia w swoje kręgi części rozbitego ZSRR, zwłaszcza – co było szczególnie bolesne – Ukrainy, kraju blisko z Rosjanami spokrewnionego, z którym łączy Rosjan i Ukraińców miliony relacji rodzinnych. A to mogłyby zostać przecięte w mgnieniu oka przez sojusz wojskowy z NATO.” ]]].

Prawda jest jedna

Zachód konsekwentnie i uparcie przy pomocy wszelkich środków w tym kolaborujących Rosjan chce jak najgorzej dla narodu rosyjskiego i chrześcijaństwa, ale oczywiście taka uciążliwość nie spotkałaby Muratowa i jemu podobnych zdrajców i kolaborantów.

Przy okazji o gejach. (czeczeńskich).

Czym tak zasłynął jeszcze Muratow  poza szkalowaniem Rosji …? Zapewne tym stwierdzeniem, że

ze względu na “polityczną niedojrzałość” Rosji, są więc tam ludzie którzy nie wiedzą o LGBT jak ten fenomen  w krajach tzw demokratycznych i tzw wolnych jest potężny i modny.

Najwyraźniej właśnie ten artykuł o biednych czeczeńskich gejach przyniósł Muratowowi 1,19 miliona dolarów noblowskiego zysku i wśród  jury poklasku i światową sławę. ■ Agenda LGBT pozostaje jak dotąd najważniejszą istotą dla “postępowego” Zachodu. To jest obecnie główny wyznacznik “moralny”, miara etyki … i zachodniej demokracji ! 

W amerykańskim stanie Kalifornia duże domy towarowe muszą również oferować produkty, takie jak zabawki i produkty do pielęgnacji dzieci, w sposób neutralny pod względem płci od 2024 roku. Nowe prawo dotyczy m.in. produktów higienicznych i pielęgnacyjnych.Kalifornia jest pierwszym stanem, który wprowadził takie prawo. Prawo stanowi, że duże domy towarowe muszą również mieć „rozsądną ofertę” produktów, które są niezależne od tradycyjnego rozróżnienia między chłopcami i dziewczętami. Inicjatorem projektu jest Evan Low. Powiedział, że jest „niesamowicie wdzięczny”, że ustalono to prawo. „Prawo powinno zapewniać, że dziewczyna może znaleźć radiowóz, wóz strażacki lub dinozaura. A z drugiej strony, jeśli jako chłopiec jesteś trochę bardziej artystyczny i chcesz bawić się lakami i brokatem, dlaczego nie ?” 

————————————–

  Konkluzja:

Dzis główną podstawą i wyrocznią dla przyznania Pokojowej Nagrody Nobla nie są wartości związane z walką o pokój międzynarodami, lecz najważniejsza jest poprawność polityczna naturalnie według dyktatu amerykańskiej demokracji i kolektywnego Zachodu.

Najważniejsze atrybuty by otrzymać nagrodę, to oczernianie, preparowanie oskarżeń przeciwko Putinowi i Rosji, krytyka Chiny oraz wszystkie inne państwa niezależne od neokolonialnych zapędów Zachodu. Naturalnie i bez dyskusyjnie obowiązkowo wymagana jest poprawność w kwestiach LGBT oraznietykalność żydów i ich bezprawnych roszczeń bezspadkowych. 

Za: https://alfax-2020.neon24.pl/post/163954,pokojowa-nagroda-nobla-narzedzie-polityczne

—————————————————————–