24 Listopad 2021

(Fot. You Tube/Konfederacja)

Posłowie Konfederacji zadeklarowali konsekwentny sprzeciw wobec ponadpartyjnych planów przerzucania na pracodawców odpowiedzialności za zmuszanie Polaków do szczepień przeciwko Covid-19. Ustawa będzie bezprawna – podkreślali parlamentarzyści.

– Konfederacja odrzuca pomysły ustawy, która umożliwia wgląd w dokumentację medyczną przez osoby, które nie są związane tajemnicą lekarską. Konfederacja odrzuca koncepcję, w której się segreguje ludzi na lepszych i gorszych – mówił w Sejmie do dziennikarzy Janusz Korwin-Mikke. Reprezentował on koło na zwołanym przez marszałek Elżbietę Witek środowym spotkaniu w sprawie ustawy segregującej niezaszczepionych pracowników. Przytoczył przykłady dowodzące nieskuteczności tak zwanych lockdownów oraz innych form przymusu sanitarnego w poszczególnych państwach.

– Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich projektów nadawania pozorów legalności bezprawnej dyskryminacji, bo segregacja to dyskryminacja. Żadna ustawa nie stworzy tu niczego więcej poza pozorami legalności, ponieważ to, co wiemy o zamysłach rządzących i, niestety również totalnej opozycji, to wszystko jest projekt działań niekonstytucyjnych, łamiących prawa przyrodzone i prawa kodeksowe obowiązujące w RP – precyzował zarzuty swego środowiska politycznego wobec ewentualnej ustawy Grzegorz Braun.

Parlamentarzysta nazwał zaproszoną na spotkanie Radę Medyczną „kolektywem szalonych naukowców, którzy już drugi rok dezinformują opinię publiczną i dezorientują najwyższe władze Rzeczypospolitej Polskiej”. Poseł zapowiedział, że Konfederacja nie weźmie udziału w pracach nad projektem, który formalnie nie istnieje, nie ma bowiem nadanego numeru druku sejmowego. Jest on także, w ocenie koła, próbą dzielenia się przez rządzących z konkurentami politycznymi odpowiedzialnością za ewentualne restrykcje. – Stanowczo sprzeciwiamy się próbie łamania prawa pod pretekstem troski o zdrowie publiczne – podkreślił Grzegorz Braun.

Robert Winnicki zaznaczył, że nielegalność rozwiązań dyskryminacyjnych proponowanych przez Zjednoczoną Prawicę nie stanowi jedynego powodu kontestowania ich przez Konfederację. Inną przyczyną jest pogłębianie zapaści systemu ochrony zdrowia. Ten był, w ocenie szefa Ruchu Narodowego, w krytycznym stanie już przed 2020 rokiem, a od kilkunastu miesięcy w ogóle już nie działa. – Mamy systemową zapaść, którą podejmowane przez rząd działania tylko pogłębiają. Metody segregacyjne, metody stosowane szeroko w państwach europejskich, są nie tylko nielegalne, ale i nieskuteczne. (…) To nie działa, jak Europa długa i szeroka widzimy, że te metody w żaden sposób nie działają – stwierdził.

Robert Winnicki retorycznie pytał o pomysł rządu na reformę systemu ochrony zdrowia. Konfederacja w swym oficjalnym stanowisku zaprezentowanym na środowym spotkaniu wyliczyła przypadki „pogwałceń prawa, które staną się faktem jeśli ten projekt w ogóle wejdzie na ścieżkę legislacyjną”, jak powiedział poseł Braun.

Źródło: You Tube/Konfederacja

RoM

Za: https://pch24.pl/braun-korwin-mikke-winnicki-konfederacja-sprzeciwia-sie-ustawie-dyskryminujacej-pracownikow/

————————————————-