7 Styczeń 2022

Minister zdrowia kłamie. Nie ma czeskiej mutacji koronawirusa 13-01-2021 - Planeta
Koszerny minister zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powiedziała w wywiadzie, że jest przeciwna przymusowi szczepień. Minister zdrowia Adam Niedzielski zarzucił jej „brak rozumu”.

Barbara Nowak oświadczyła w Radiu Zet, że „absolutnie nie zgadza się”, aby „kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać”. – Zwłaszcza, jeżeli mówimy o szczepionkach, które, tak jak wszyscy wiedzą, jeszcze nie są do końca stwierdzone konsekwencje stosowania tego eksperymentu – oznajmiła. Dodała jeszcze, że szczepienie to „wolna decyzja każdego wolnego człowieka” i nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy sama jest zaszczepiona.

Minister zdrowia Adam Niedzielski skrytykował tę wypowiedź w bardzo ostrych słowach. Pojawiły się m.in. oskarżenia o „brak rozumu”.

– O takich wybrykach słyszymy systematycznie od czasu do czasu, że znajduje się osoba, jeśli można tak powiedzieć, oświecona, która uważa, że potrafi przeciwstawić swoim nikłym autorytetem się całemu światu nauki. Niestety to są oczywiście kolejne wpadki, niefortunne wypowiedzi, bo rzeczywistość jest taka, że nie jest to żaden eksperyment, że w tej chwili już jesteśmy w takiej rzeczywistości, gdzie nie opieramy się tylko i wyłącznie na deklaracjach producentów, którzy przeprowadzili te wstępne badania. Opieramy się już na rzeczywistych obserwacjach. Widzimy że szczepienie 60-krotnie, to są dane z Polski, chroni przed zgonem w stosunku do osób niezaszczepionych – stwierdził Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

– Oczywiście potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość, bo jeżeli ktoś chce się popisać, chce zaistnieć medialnie, bo to zawsze przyciąga uwagę, powinien jednocześnie zdawać sobie sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność, bo każda osoba, która ze względu na taką wypowiedź zwątpi, zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, której życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialność tych tzw. autorytetów, które do tego namawiają – powiedział Niedzielski.

Minister zasugerował ponadto, że kurator powinna zostać odwołana: – Oczywiście że powinna [ponieść odpowiedzialność małopolska kurator oświaty]. Jeżeli oczekuje pani krótkiej odpowiedzi, uważam że takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację – powiedział.

Źródło: Radio Zet, NCzas

———————————————-

KOMENTARZE:

 1. Realista 

  „…znajduje się osoba, jeśli można tak powiedzieć, oświecona, która uważa, że potrafi przeciwstawić swoim nikłym autorytetem się całemu światu nauki”

  Czasami się taka osoba znajduje… i wtedy cała nauka idzie do przodu. Mogę przytoczyć nazwisko takiej osoby: Kopernik. Określenie „przełom kopernikański” weszło nawet do języka akademickiego, jako synonim czegoś naprawdę przełomowego, znoszącego stare, nieaktualne już paradygmaty.

  ————————————-

 2. Komentator 

  Na tym przykładzie dokładnie widać jak władza jest bezczelna i zmanipulowana.
  Dzielna Pani kurator przyznała, że jest historykiem i się nie zna co pokazuje tylko jej klasę czego nie można powiedzieć o Niedzielskim, który nie jest lekarzem, a po raz kolejny pokazuje swoją bezczelność.

  No cóż panie Niedzielski, Kaczyński i świta potrzebował do rządu ludzi bez rozumu takich jak pan, żeby można nimi było łatwo sterować.

  Brawo Pani kurator, dziękujemy że stoi Pani na straży wolności.

  ————————————-

 3. M 

  Kto wie czy gościu nie ma prowizji od eliksiru……

  ————————————-

 4. Realista 

  „każda osoba, która ze względu na taką wypowiedź zwątpi, zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, której życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialność tych tzw. autorytetów”

  Każda taka osoba daje sobie szansę dalszego życia — natomiast pozwalając sobie wstrzyknąć tę wiadomą berbeluchę, zupełnie niepotrzebnie naraża się na „zapalenie mięśnia sercowego”. I to BEZ ŻADNYCH KORZYŚCI z ponoszenia tak strasznego, dosłownie śmiertelnego ryzyka.

  Za: https://nczas.com/2022/01/07/kurator-oswiaty-przeciwna-przymusowi-szczepien-niedzielski-to-oznaki-braku-rozumu/

  —————————————————-