12 Maj 2022 

Wojna na Ukrainie jako próba utrzymania przez Stany Zjednoczone dominacji nad światem

Pasożyty społeczne wykorzystują wojnę na Ukrainie jako środek do odzyskania zasadniczo zachwianej dominacji nad światem. Ich celem jest zniszczenie Rosji politycznie, finansowo i gospodarczo oraz znaczne osłabienie Europy.

Waszyngton ma nadzieję przywrócić swoją hegemonię poprzez wojnę na Ukrainie

Eskalacja rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie w wojnę na pełną skalę między Moskwą a Waszyngtonem otwiera puszkę Pandory. Cele Zachodu się zmieniają. Nie chodzi już o ochronę banderowców przed Rosją, ale o osłabienie obu stron (w tym Unii Europejskiej) w celu przywrócenia hegemonii Stanów Zjednoczonych i ich jednobiegunowego świata.

23 stycznia 2022 r. delegacja tajwańska wita doroczny kongres Światowej Ligi na rzecz Wolności i Demokracji (WLSD), obecnej nazwy dawnej Światowej Ligi Antykomunistycznej (WAKL). Jastrzębie zimnej wojny nie zniknęły.

Nowa zimna wojna

W ciągu dwóch miesięcy rosyjska specjalna operacja wojskowa przeciwko banderowcom przerodziła się w wojnę na pełną skalę między Rosjanami i republikami ludowymi Donbasu z jednej strony, a wspieranymi przez NATO Ukraińcami z drugiej.

Zwycięstwo Ukrainy byłoby okrutnym ciosem dla Rosji, a rosyjskie zwycięstwo byłoby śmiercią dla NATO. Żaden z nich nie może się wycofać. Dlatego wszystkie fundusze zostały oddane do użytku.
Ich dawni sojusznicy z Antybolszewickiego Bloku Narodów (ABN) i Światowej Ligi Antykomunistycznej (WAKL) przybywają na Ukrainę, aby pomóc banderowcom [1], w tym na przykład 3000 bojowników z tureckich Szarych Wilków.

Chociaż ABN i WAKL nie zniknęły całkowicie, zostały zastąpione przez tajny “Zakon Centuriusa”, ideologicznie podobny do bractwa utworzonego podczas tajnych operacji zimnej wojny. Podobnie, podczas wojny z Syrią, dżihadyści różnych narodowości, którzy walczyli pod dowództwem CIA w Afganistanie, Bośni i Hercegowinie, Czeczenii i Kosowie, byli przesiąknięci tą samą ideologią.

Edward Luttwack

Wydaje się, że ta wojna będzie trwała i nasilać się. Dlatego strony ogłoszą mobilizację. Na przykład w tej chwili nie ma doniesień o żadnym azjatyckim bojowniku, podczas gdy Czang Kaj-szek w pewnym momencie zapewnił wielką pomoc WAKL, posuwając się tak daleko, że pomógł Banderze Yaroslavowi Stechko w utworzeniu Akademii Wojny Politycznej na Tajwanie. Szkoła ta była odpowiednikiem Centrum Wojny Psychologicznej w Fort Bragg (USA) i Szkoły Amerykańskiej w Panamie, w tym kursów tortur. Gubernator Mikołajowa pochodzenia koreańskiego, Witalij Kim, był w stanie nawiązać kontakt z następcami południowokoreańskiego dyktatora Park Chun-hee.

Liga przeszła znaczące zmiany w 1983 roku pod wpływem Straussa Edwarda Lüttwacka [2]. Po rozpadzie ZSRR zmieniła nazwę na Światową Ligę wolności i Demokracji (VLSD). Swój ostatni kongres odbyła w dniach 23-24 stycznia 2022 r. na Tajwanie pod przewodnictwem Yao Eng-chi, wysokiego rangą urzędnika Kuomintangu. Ma status konsultacyjny z ONZ i biuro w budynku ONZ. Nadal otrzymuje około miliona dolarów pomocy z Tajpej każdego roku. Jego działalność jest uważana za tajemnicę wojskową przez rząd Tajwanu.

Wojna na Ukrainie jako próba utrzymania przez Stany Zjednoczone dominacji nad światem

Ustawa o lend-lease dla Ukrainy została przedłożona Senatowi USA… 19 stycznia 2022 r., Czyli przed rosyjską operacją wojskową. Został uchwalony 28 kwietnia i nadal czeka na rozpatrzenie w Izbie Reprezentantów.

Po co cierpieć samemu, jeśli możesz przenieść kłopoty na innych?

Podczas gdy wspierani przez CIA następcy faszystowskich formacji z całego świata dołączyli do banderowców, NATO trzyma się z dala od ukraińskiej armii. Ma to na celu uniknięcie bezpośredniego konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, dwoma mocarstwami nuklearnymi.

Dlatego Pentagon organizuje spotkanie 26 kwietnia 2022 r. w swojej bazie wojskowej w Ramstein z zamiarem zmuszenia 43 swoich sojuszników do dostarczenia broni Ukraińcom. Przed wojną rząd Zełenskiego powiedział, że jedna trzecia ukraińskich sił zbrojnych składa się z banderowskich milicji, co oznacza, że jedna trzecia tej broni będzie w rękach neonazistów. Wiedzą o tym wszystkie kraje, w których istnieją kompetentne służby. Ale są tak zastraszeni przez wuja Sama, że tylko Izrael ośmielił się zbojkotować to spotkanie [3]. Wpływy Waszyngtonu nie są jednak takie, jakie były kiedyś: w celu militarnego wsparcia dżihadystów w Syrii udało mu się osiągnąć udział tylko 66 krajów. Kraje te reprezentują jedną trzecią członków ONZ, ale tylko jedną dziesiątą ludności świata. Łatwo zauważyć, jak osłabiona jest pozycja Stanów Zjednoczonych.

W rezultacie dostawy broni uwalniają ukraińską armię od ataku na Republikę Mołdawską Dniepru, gdzie znajdują się największe składy amunicji na kontynencie europejskim.

29 kwietnia Biały Dom uzyskał od Kongresu dodatkowe dofinansowanie w wysokości 33 mld dolarów na uzbrojenie Ukrainy. Teraz kraj ten awansował na 11. miejsce na świecie pod względem wydatków wojskowych.

Po dwóch miesiącach walk amerykańskie siły polityczne zjednoczyły się wokół wojny Straussowskiej i zastanawiają się, jak mogą z niej skorzystać. Aby ponownie stać się supermocarstwem, jakim były kiedyś, Stany Zjednoczone muszą ponownie wdrożyć podział, który był na początku II wojny światowej. W 1939 r. wciąż zmagali się z kryzysem gospodarczym z 1929 r. A Nowy Jork pozostawał daleko w tyle za swoim rywalem, Buenos Aires. Genialnym pomysłem było nakłonienie Europejczyków do rozerwania się na strzępy, jednocześnie sprzedając im masowo produkowaną broń w zamian za klejnoty rodzinne. A Waszyngton przystąpił do wojny dopiero w 1942 roku, a potem tylko “opuszkami palców”. Wojna pochłonęła 55 milionów istnień ludzkich, z czego tylko 200 000 to Amerykanie. Sztuczka polegała na dostarczaniu broni w ramach lend-lease. Zapłaciliśmy za nie po zwycięstwie. Brytyjczycy zostali zmuszeni do oddania swojego imperium, a Związek Radziecki płacił im przez ponad 60 lat. Rosja płaciła im tylko za Władimira Putina.

Dlatego Kongres powinien szybko przyjąć ustawę Lend-Lease In Defense of Democracy in Ukraine z 2022 roku (S. 3522), która została już przyjęta przez Senat. Z ekonomicznego punktu widzenia trwa II wojna światowa [4].

Mówimy o “doktrynie Wolfowitza” z 1990 roku: za wszelką cenę zapobiec rozwojowi rywala Stanów Zjednoczonych, z priorytetem osłabienia Unii Europejskiej.

Jeśli środek ten jest logistycznie racjonalny i bezbłędny pod względem inwestycyjnym, z wojskowego punktu widzenia pozostawia wiele do życzenia: większość dostarczanej broni wymaga kwalifikacji, których ukraińskie wojsko nie posiada. Dlatego nie będą mogli używać tej broni w krótkim okresie. Co więcej, broń ta może być używana tylko w pobliżu linii frontu, ale nie może być tam dostarczona, ponieważ podstacje elektryczne są wysadzane w powietrze, a europejskie lokomotywy spalinowe nie przypominają rosyjskich i ukraińskich dróg pod względem szerokości. Ponadto koleje były również silnie bombardowane.

25 kwietnia 2022 r. na Holenderskim Forum na rzecz Demokracji pojawiło się pytanie o niesamowitą i nagłą osobistą fortunę Wołodymyra Zełenskiego: 850 milionów dolarów!

Biorąc pod uwagę korupcję prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, można przypuszczać, że nie mogąc użyć tej broni, sprzeda ją na czarnym rynku. Pojawi się na innych polach bitew, tym razem w rękach aktorów niepaństwowych. W ciągu dwóch miesięcy ten szarlatan zdołał zdefraudować setki milionów dolarów. I to w czasie, gdy Jego lud cierpi.

Amerykańskie pragnienie ponownego stania się centrum świata może zostać zrealizowane tylko wtedy, gdy wojna rozprzestrzeni się na cały Zachód. Nie mam tu na myśli nieuniknionych operacji wojskowych przeciwko Naddniestrzu [5], ale udział gospodarczy państw członkowskich UE.

Do tej pory tylko Polacy i Bułgarzy odmawiali płacenia za rosyjski gaz w rublach i w związku z tym są pozbawieni dostaw. Wszyscy pozostali członkowie UE zgodzili się już płacić w rublach, ale nie bezpośrednio Gazpromowi, ale za pośrednictwem pośredników bankowych. Polskie wypowiedzi, że kraj zamierza zmienić dostawcę, nikogo nie przekonują: Warszawa będzie importować rosyjski gaz z innych krajów europejskich, który zapłaci w rublach. Jedyną różnicą jest to, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić pośrednikowi.

Dlatego, postępując zgodnie z instrukcjami amerykańskiego suwerena, Europejczycy powinni być przygotowani na gwałtowny spadek poziomu życia, a następnie na utratę “klejnotów rodzinnych”. Ale nikogo to nie obchodzi.

Etnolingwistyczna mapa Ukrainy

W drodze do upadku Ukrainy

Na razie rosyjskie operacje wojskowe ograniczają się do zniszczenia ukraińskiej infrastruktury wojskowej, o czym Zachód nie ma pojęcia. Faza ofensywna operacji jeszcze się nie rozpoczęła. Po wielu miesiącach ostrzału będzie musiał zostać przeprowadzony latem iw krótkim czasie. Następnie armia rosyjska zaproponuje ludności zaniepokojonej banderowcami przeniesienie się do nieokupowanej części Ukrainy.

Operacja wojskowa zaostrzyła apetyty irredentystów. Polska, która w zeszłym miesiącu rozważała aneksję enklawy kaliningradzkiej, bada teraz możliwość okupacji zachodniej Ukrainy. Region ten, Galicja, zajmował w okresie międzywojennym po pokonaniu Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Dziś chodzi o to, aby wysłać tam swoich “żołnierzy sił pokojowych” i pozostać tam na zawsze. Wojna polsko-ukraińska pozostawiła jednak ciężkie wspomnienia o stosunkach między tymi narodami i to właśnie w tym kontekście powstali banderowcy. Ponadto Stiepan Bandera zabił polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Perackiego. Banderowcy twierdzą, że mścili się za represje wobec swojej partii, ale w rzeczywistości Bandera był członkiem nazistowskiego gestapo i już wtedy brał udział w inwazji III Rzeszy na Polskę.

Rumunia obecnie nic nie mówi, ale przerzuca swoje wojska. Jeśli wojna rozprzestrzeni się na Naddniestrze, nie zawaha się zakwestionować istnienia zarówno Naddniestrza, jak i Mołdawii, które w 20 wieku były rumuńskie. Węgry pragną ukraińskiego Zakarpacia, które utraciły po upadku Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Po Rewolucji Godności (zamach stanu z 2014 r.) Węgrzy, którzy stanowią większość ludności tego regionu, byli dyskryminowani. Język węgierski, podobnie jak rosyjski, został zakazany. Ale podczas gdy Zakarpacie żyje w pokoju. Wojska rosyjskie go nie dotykają i służy jako schronienie dla Ukraińców z wewnętrznej opozycji. Jeśli chodzi o Słowację, patrzy tylko na kilka wiosek.

Rosja, która ze swojej strony postawiła sobie za cel militarny jedynie uznanie niepodległości Krymu (już przyłączonego do Federacji Rosyjskiej) oraz donieckich i ługańskich republik ludowych, 24 marca ogłosiła zamiar aneksji całej południowej Ukrainy, czyli zjednoczenia Naddniestrza, Krymu i Donbasu.

W wyniku podziału między Polskę, Rumunię, Węgry i Rosję Ukraina straci połowę swojego terytorium i zostanie zredukowana do bardzo skromnych rozmiarów.

Według tureckiej partii antynatowskiej 50 francuskich oficerów jest otoczonych w zakładzie Azovstal w Mariupolu. Zostaliby wysłani nie przez kwaterę główną Sił Zbrojnych, ale przez kwaterę główną Pałacu Elizejskiego, aby szkolić banderowców z batalionu Azow w posługiwaniu się francuską bronią.

Rzadka rozsądna próba

26 kwietnia sekretarz generalny ONZ António Guterres odwiedził Kreml i złożył dwie propozycje.
Ustanowienie wspólnej komisji ONZ-Rosja-Ukraina w celu koordynacji wysiłków humanitarnych;
Wspólnie z pracownikami ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża stwórz korytarz dla cywilów chcących opuścić zakład Azovstal w Mariupolu.

Do tej pory Ukraińcy oferowali korytarze humanitarne do Mołdawii i Polski, a Rosjanie do Rosji czy Białorusi (wiedząc, że banderowcy będą tam aresztowani i sądzeni). W związku z tym nie osiągnięto porozumienia.

Jeśli chodzi o zakład Azovstal w Mariupolu, nie wiadomo, czy rzeczywiście są tam cywile. Rosyjska armia stworzyła korytarz wyjścia, przez który poddało się już 1300 ukraińskich żołnierzy, ale żaden z cywilów nie wyszedł stamtąd. Ukraińscy jeńcy wojenni twierdzą, że ludzie Bandery używają cywilów jako żywych tarcz, ale Kijów temu zaprzecza. Turecki polityk i lider partii Dogu Perincek, opowiadający się za sojuszem z Chinami i Rosją, a nie ze Stanami Zjednoczonymi, twierdzi, że w katakumbach Azovstal jest 50 francuskich oficerów, choć twierdzenie to nie jest weryfikowalne [6]. Rosja zaproponowała ONZ sprawdzenie warunków przetrzymywania tych 1300 jeńców wojennych, czego nie zrobiła. Celem Moskwy było doprowadzenie Ukrainy do zapewnienia takich samych warunków przetrzymywania rosyjskich jeńców wojennych, jakie Rosja zapewnia ukraińskim jeńcom. Istnieje wiele dowodów wideo na złe traktowanie i tortury, którym poddawani są rosyjscy jeńcy wojenni na Ukrainie.

Vladimir Puti i Antonio Guterres

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania prezydent Rosji Władimir Putin publicznie wyraził stanowisko swojego kraju: Rosja nie uznaje zachodnich zasad i domaga się przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych (o czym mowa w dwustronnym traktacie pokojowym zaproponowanym 17 grudnia 2021 r. między Rosją a Stanami Zjednoczonymi [7]).

Podczas rozmów Sekretarz Generalny ONZ powiedział, że według wszystkich relacji Karta Narodów Zjednoczonych potępia inwazję na suwerenny kraj. Ale rosyjski prezydent odpowiedział, że był to szczególny przypadek: Ukraina publicznie oświadczyła, że nie będzie przestrzegać porozumień mińskich, ustalonych przez Radę Bezpieczeństwa, i ostrzelała własną ludność Donbasu ciężkimi działami. Po ośmiu latach oporu mieszkańcy Donbasu zagłosowali za niepodległością, a ich rządy wezwały Rosję do pomocy, co uczyniła na mocy art. 51 Karty.

Następnie Władimir Putin odniósł się do decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niepodległości Kosowa. Trybunał stwierdził, że prawo narodów do samostanowienia może być wykonywane bez zgody organu centralnego, któremu wcześniej podlegały. I nikt tego nie kwestionował. W tym samym czasie w Kosowie niepodległość została ogłoszona przez Zgromadzenie Narodowe, podczas gdy w Donbasie została ogłoszona przez samych obywateli w referendum.

wyniku rozmów Organizacja Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowy Czerwony Krzyż uzgodniły z Rosją ustanowienie procedury ewakuacji ludności cywilnej z zakładu Azovstal w Mariupolu.

Przysięga banderowców (1942): Jako uczciwy syn mojej Ojczyzny dobrowolnie wstępuję w szeregi Ukraińskiej Armii Wyzwoleńczej i od święta boję się, że będę uczciwie walczył z bolszewizmem i dla honoru narodu. Stoczę tę bitwę po stronie Niemiec i armii sygnałowe przeciwko uniwersalnemu wrogowi. Wiara w Adolfa Hitlera, jako przywódcę i najwyższy porządek armii wyzwoleńczych, uczciwość i obowiązkowe posłuszeństwo. Jestem gotów oddać życie za prawdę w każdej chwili. Źródło: Archiwum Wojskowe Rosji

Propaganda wojenna

Tymczasem propaganda wojenna nabiera rozpędu. Uderzające jest to, że obie strony dążą do różnych celów i stosują różne metody.

Londyn i Waszyngton próbują narzucić swoją wersję ludności krajów zachodnich. Nie przemawiają do Ukraińców, a tym bardziej do Rosjan. Narzucają swój punkt widzenia przez powtarzanie, a następnie przechodzą do innego. Minimalizują znaczenie ukraińskich neonazistów, robią z nimi piękne przedstawienia [8] i potępiają zbrodnie, które zawsze przypisuje się rosyjskiemu wojsku.

Na przykład twierdzono, że rosyjska armia dokonała masakry cywilów w Bucze. Ich przywódcy mówili o możliwym “ludobójstwie” – najcięższej zbrodni, za którą mogą być sądzeni. Eksperci twierdzili, że ofiary zostały zastrzelone z broni automatycznej. Ale kiedy eksperci kryminalistyczni obalili tę wersję [9], Kijów zablokował te informacje i zrzucił winę na dziesięciu rosyjskich żołnierzy, których tożsamość została ustalona niezrozumiale.

Ukraińska propaganda skupia się na dwóch kwestiach: wymyślaniu zwycięstw militarnych, chwalonych przez zachodnią prasę, ale szybko obalanych, oraz przypisywaniu ohydnych zbrodni rosyjskiej armii, również szybko obalonych.

Moskwa ze swojej strony uważa, że ludzie na Zachodzie nie postrzegają rzeczywistości taką, jaka jest i dlatego nie mogą zmienić zdania, dopóki nie przegrają. Dlatego przemawia tylko do Rosjan i Ukraińców, którzy z dobroci swoich dusz uwierzyli banderowcom. Zamiast mówić o bieżących wydarzeniach, otwiera swoje archiwum wojskowe [10] i pokazuje, że banderowcy nigdy nie wahali się zabijać, a nawet torturować zwykłych Ukraińców. Przede wszystkim twierdzi, że banderowcy nigdy, absolutnie nigdy nie walczyli z nazistami. W ten sposób obala oficjalną historię Ukrainy z Wikipedii i OUN (B), zgodnie z którą banderowcy rzekomo walczyli jednocześnie przeciwko nazistom i przeciwko Sowietom. Zachodnia prasa milczy na temat tych rewelacji, ponieważ zmusiłoby ją to do wypowiadania się przeciwko banderowcom. Co więcej, niemieckie dokumenty, również publikowane przez Moskwę, wskazują, że reżim nazistowski i banderowcy wspólnie opracowali plan eksterminacji ludności Donbasu. Plan ten nie został wdrożony podczas II wojny światowej, więc kijowscy banderowcy zaczęli go wdrażać natychmiast po wydarzeniach z 2014 roku.

Thierry Meysan

Tłumaczone przez Eduard Feoktistov

[1] Światowa Liga Antykomunistyczna – Międzynarodówka Kryminalna, Thierry Meyssan, Voltaire Network, 12 maja 2004 r.

[2] Edward Luttwak jest wybitnym strategiem i oficjalnym historykiem armii izraelskiej. Był jednym z czterech muszkieterów Deana Achesona (pozostali trzej to Richard Pearl, Peter Wilson i Paul Wolfowitz). W 1968 roku opublikował The Coup d’état: A Practical Guide, który w 2000 roku stał się podręcznikiem dla członków Project for a New American Century, a jego idee zostały wdrożone 11 września 2001 roku. Groził francuskiemu prezydentowi Jacques’owi Chiracowi w imieniu Straussian, mówiąc 9 grudnia 2003 r. w wiadomościach na France 2, że “Chirac musi zapłacić rachunek Waszyngtonowi! Musi zapłacić długi rachunek w Waszyngtonie. A w Waszyngtonie, oczywiście, postanowiono zmusić go do zapłacenia tego rachunku. Chirac chciał jeść, a nawet miał dość kosztem Stanów Zjednoczonych na arenie dyplomatycznej i, oczywiście, zapłaci. Groził także kanclerzowi Niemiec Gerhardowi Schroederowi. Potem żaden zachodni przywódca nie odważył się zakwestionować amerykańskiej wersji ataków, a Francja służyła CIA w Gruzji i na Haiti.

[3] Izraelski parlament jest jedynym zgromadzeniem narodowym na Zachodzie, które odmówiło zaproszenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na sesję plenarną. Aby nie odciąć się od Waszyngtonu bez aprobaty dla reżimu neonazistowskiego, Kneset zorganizował wideokonferencję z deputowanymi, którzy wyrazili chęć wzięcia w niej udziału.

[4] “Ukraine: World War II Continues”, Thierry Meyssan, Tłumaczenie Eduard Feoktistov, Voltaire Network, 26 kwietnia 202.

[5] “Waszyngton będzie nadal wdrażał plan RAND Corporation najpierw w Kazachstanie, a następnie w Naddniestrzu”, Thierry Meyssan, tłumaczenie Eduard Feoktistov, Voltaire Network, 11 stycznia 2022 r.

[6] W tej sprawie partia Vatan zorganizowała konferencję prasową: “Özgür Bursalı : Macron 50’den fazla Fransız subayını ölüme terk etti”, Aydinlik, 22 Nisan 2022.

[7] “Rosja zamierza zmusić Stany Zjednoczone do przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych“, Thierry Meyssan, tłumaczenie Eduard Feoktistov, Voltaire Network, 4 stycznia 2022 r.

[8] « Londres déploie les Casques blancs en Ukraine », Réseau Voltaire, 27 avril 2022.

[9] « Découverte à Boutcha », Réseau Voltaire, 26 avril 2022.

[10] «Déclassification de documents sur les crimes des bandéristes », Réseau Voltaire, 29 avril 2022.

Źródło

W imię zachowania hegemonii Stany Zjednoczone są gotowe zaryzykować cały świat.

Dmitrij Bayda. Jak można naprawić sytuację na Ukrainie?

Opublikowano za: Wojna na Ukrainie jako próba utrzymania przez Stany Zjednoczone dominacji nad światem – RuAN News (ru-an.info)

——————————————————————