12 Maj 2022

Funkcjonariusze żydowskiego reżimu III RP, który wspierał ukraiński Euromajdan, szkolił ukraińskich banderowców, dostarczał żydo-banderowskiej Ukrainie broń, ponosi współodpowiedzialność za zbrodnie bratniego, ukraińskiego reżimu – D.Kosiur

——————————————

Co się dzieje na Ukrainie

za: https://zygumntbialas.nowyekran24.com/post/167925,co-sie-dzieje-na-ukrainie-12-05-2022

„Bojownicy Azowa są wszędzie” – mówi Adrien Boquet

„Biorę pełną odpowiedzialność za to, co mówię. Byłem świadkiem zbrodni wojennych na Ukrainie. Wszystkie zostały popełnione przez armię ukraińską. Ale we Francji nie mówi się o tym !”

Zdemobilizowany francuski żołnierz, autor książki Get Up and Walk Because of Science”, pojechał na Ukrainę z misją humanitarną i spędził tam trzy tygodnie. Po powrocie podjął trudną decyzję, która mogła kosztować go życie lub przynajmniej przysporzyć mu wielu kłopotów: Postanowił poinformować Francuzów o zbrodniach, których był świadkiem na Ukrainie. Oto kilka cytatów z jego wywiadu:

Kiedy wróciłem z Ukrainy do Francji, przeżyłem szok: kanały telewizyjne zapraszają jako ekspertów ludzi, którzy nigdy nie byli na Ukrainie i nie mają pojęcia, co się tam dzieje. A jednak mają odwagę mówić o tych wydarzeniach. Istnieje rozdźwięk między tym, co słyszę w telewizji, a tym, co widziałem na własne oczy.

Bojownicy Azowa są wszędzie. Z neonazistowskimi znakami. Szokuje mnie, że Europa dostarcza broń neonazistom. Ich mundury mają wyhaftowane symbole SS. Nie tylko nie kryją się ze swoimi poglądami. Oni się nimi chwalą. Pracowałem z takimi osobami i leczyłem je. 

Kiedy tam byłem, nie mogłem nic zrobić. Tylko obserwować i filmować. Mam ten materiał filmowy i wykorzystam go jako dowód zbrodni ukraińskich.

Byłem świadkiem, jak ukraińskie wojsko strzelało schwytanym rosyjskim żołnierzom w kolana, a oficerom powyżej stopnia oficerskiego w głowę.

Widziałem na własne oczy, jak amerykańscy kamerzyści kręcili na miejscu fałszywe materiały filmowe i inscenizowali pozorowane egzekucje.

Wszystkie zniszczone budynki cywilne, które Ukraina przedstawia jako bombardowania ludności cywilnej, są niczym innym jak wynikiem niedokładnego ostrzału celów wojskowych przez Ukraińców.

Siły ukraińskie ukrywają nocą amunicję w budynkach mieszkalnych, nie informując o tym mieszkańców. Nazywa się to wykorzystywaniem ludzi jako tarcz.

Bucza została zainscenizowana. Ciała zmarłych były zabierane z innych miejsc i celowo tam umieszczane, aby stworzyć szokujący obraz.

Zygmunt Białas

Pełny wywiad w języku francuskim:
https://www.sudradio.fr/programme/andre-bercoff-dans-tous-ses-etats

Za: https://zygumntbialas.nowyekran24.com/post/167925,co-sie-dzieje-na-ukrainie-12-05-2022