26 Czerwiec 2022

Ratajczak_Dariusz

Książki historyka wracają na rynek, prosimy o pomoc w promocji!

Szanowni Państwo,

od kilku lat promujemy najważniejsze wartości, poruszamy tematy tabu i mówimy to, czego wielu nie chce słyszeć. Ten rok jest dla nas wyjątkowy! Postanowiliśmy wydać trzy pozycje, które kilkanaście lat temu wzbudziły na tyle wielkie poruszenie, że w zasadzie do tej pory nie są dostępne w formie papierowej. Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tej – nie tak łatwej – inicjatywie.

„Tematy niebezpieczne”, „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne” oraz „Tematy śmiertelnie niebezpieczne” to książki, które całkowicie odmieniły losy historyka – dra Dariusza Ratajczaka. Został wyrzucony z pracy, był sądzony, a w 2010r. w wieku 47 lat zmarł w dziwnych i tajemniczych okolicznościach.

Wierzymy, że z Państwa pomocą, świat dowie się na nowo o uczonym i rzucimy całkiem nowe światło na kontrowersje, które rzekomo wywołał. Nie możemy pozwolić, by dla wielu pozostał „kłamcą oświęcimskim”, dlatego prosimy o pomoc w promocji wskazanych publikacji.

Szukamy:

*Patronów, którzy podejmą się szczególnej promocji, ich logotypy przyozdobią okładki, a w posiadanych kanałach opublikują dwa artykuły o książkach,

*Recenzentów, którzy zgodzą się zaopiniować publikacje i podzielić się poglądami w swoich środowiskach,

*Influencerów, którzy zgodzą się umieścić informację w swoich mediach społecznościowych, relacjach i postach,

*Youtuberów, którzy opowiedzą o autorze i jego utworach w nagraniach.

Pomożemy w przygotowaniu wszystkich materiałów, wyślemy darmowe egzemplarze recenzenckie, dla chętnych udostępnimy specjalnie kody rabatowe, którymi będą mogli podzielić się ze swoimi obserwatorami, zainteresowani otrzymają zestawy książek do rozdań i konkursów.

Będę wdzięczna za informację zwrotną i wiadomość o Państwa oczekiwaniach! Jesteśmy otwarci na każdą współpracę.

W załączniku podałam opisy publikacji.

Kontakt do mnie: 512 459 500

Pozdrawiam serdecznie,

Natalia Ucieklak
Zespół 3DOM
tel: +48 34 307 08 88
email: n.ucieklak@3dom.pro

_

TEMATY NIEBEZPIECZNE

Książka „Tematy niebezpieczne” dra Dariusza Ratajczaka stanowi antologię artykułów autora publikowanych w prasie regionalnej, a także zapisy wykładów, jakie wygłaszał on na Uniwersytecie Opolskim w roku akademickim 1997/1998. W jaki sposób działa masoneria? Jak, pod pozornie szlachetnymi hasłami, udaje jej się wdrażać destrukcyjne idee? Co wspólnego z masonerią mają żydzi? Jak w rzeczywistości wyglądały relacje polsko-żydowskie? Książka za zadanie ma poruszyć tematy niewygodne, często niedostrzegane lub pomijane.

Co znajdziemy w książce „Tematy niebezpieczne”?

Książka „Tematy niebezpieczne” dra Dariusza Ratajczaka to zbiór artykułów i zapisów wykładów autora odnoszących się głównie do XX-wiecznej historii Polski, ale także do zjawisk politycznych i obyczajowych występujących w skali globalnej. W książce przedstawiono przede wszystkim temat relacji polsko-żydowskich, masonerii oraz inne kwestie, które autor uznał za istotne do poruszenia.
Pisanie o stosunkach polsko-żydowskich jest czynnością ryzykowną. Szczególnie dla Polaka, który uważa, że stosunki te powinny być przedstawiane w oparciu o prawdę. Łatwo wtedy –paradoksalnie – narazić się na zarzuty o skrajny nacjonalizm, ksenofobię i „dyżurny” antysemityzm. Konsekwencje są zazwyczaj smutne: towarzyski bojkot (każdy ma takich znajomych, na jakich zasługuje), rasowy i wydawniczy „knebel”, ostatecznie – zawodowa śmierć.

W publikacji znajdziemy odważne oceny i komentarze. Jak sam tytuł wskazuje, książka zawiera tematy, o których mówienie może nieść ze sobą niemałe ryzyko. Jakie konsekwencje za ich poruszenie spotkały doktora Ratajczaka? Tego chyba nie trzeba dokładniej wyjaśniać –problemy zawodowe, wydalenie z uczelni, wytoczenie procesu sądowego… Historia nigdy nie była wolna od spisków. (…) Tym niemniej, mimo ponawianych prób, nie one na przestrzeni dziejów – do pewnego momentu – wyznaczały ich bieg. Dlatego, że świat, że dzieje ludzkie podążały naturalną, ewolucyjną ścieżką, a jednocześnie były mocno osadzone w wierzeniach religijnych, tradycji, poszanowaniu naturalnego porządku rzeczy.

TEMATY JESZCZE BARDZIEJ NIEBEZPIECZNE
Książka „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne” stanowi kontynuację „Tematów niebezpiecznych” dra Dariusza Ratajczaka. Niniejsze opracowanie składa się z esejów historycznych traktujących o sprawach, które według autora zasługują na szczególną uwagę. Co znajdziemy w książce „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne”?

W publikacji zostały zebrane eseje historyczne doktora na tematy drażliwe, kontrowersyjne i często pomijane w dyskursie społecznym. Autor w swojej pracy wiele miejsca poświęca żydom i historii związanej z Holocaustem.

Twierdzę, że w kilku sprawach węzłowych rewizjoniści nie mają racji, ale zwykła uczciwość nie pozwala mi powiedzieć, że we wszystkich. Należy zachować krytycyzm, często daleko posunięty, wobec wielu tez przez nich głoszonych, nierzadko należy je obalać. Wszelako nad niektórymi stawianymi przez nich pytaniami warto się zastanowić, a nawet udzielić odpowiedzi twierdzącej. Dotyczy to np. nieuzasadnionej wiary, iż żydowskie cierpienia podczas II wojny światowej (a szerzej w wieku XX) były czymś wyjątkowym na tle cierpień innych nacji, lub sprawy bardzo konkretnej: liczby Żydów zamordowanych przez hitlerowców w latach 1939-1945. Nie ukrywam, że słynne „6 milionów” to propaganda z gatunku wirtualnej rzeczywistości.

TEMATY ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE
Książka „Tematy śmiertelnie niebezpieczne” stanowi kolejny zbiór prac dra Dariusza Ratajczaka. Autor w swojej pracy przedstawił tezy rewizjonistów Holokaustu, a także skupił się na ukazaniu polityki III Rzeszy i tematyki związanej z Norwegią. Prezentujemy Państwu kolejny zbiór publicystyki historyczno-politycznej pióra doktora Dariusza Ratajczaka – człowieka szczególnie znienawidzonego przez lewicowe i krypto-syjonistyczne media w Polsce. Autor „Tematów niebezpiecznych”, „Tematów jeszcze bardziej niebezpiecznych” czy „Spowiedzi antysemity”, tym razem skupia się na wewnętrznej i zewnętrznej polityce obozu piłsudczykowskiego, Adolfie Hitlerze i jego III Rzeszy oraz tematyce związanej z Norwegią, w której pomieszkuje od dłuższego już czasu. Oczywiście, jak to u Ratajczaka, nie brak tekstów polityczno-obyczajowych – najczęściej prowokacyjnych, podszytych specyficznym dla Autora poczuciem humoru.

KRÓTKO O AUTORZE

Dariusz Zdzisław Ratajczak– polski historyk i publicysta. Autor m.in.: „Polacy na Wileńszczyźnie”, „Świadectwo księdza Wojaczka”, „Krajowa Armia Podziemna w powiecie prudnickim”, „Tematy niebezpieczne”, „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne”, „Spowiedź antysemity”. W 1999 roku oskarżony o kłamstwo oświęcimskie i sądzony przez trzy kolejne lata. Skrytykowany przez otocznie, zaszczuty przez Gazetę Wyborczą, wydalony z Uniwersytetu Opolskiego za swoje przekonania. Swój żywot zakończył w nieznanych okolicznościach w 2010 roku.

Za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/06/25/przywrocmy-pamiec-o-dr-dariuszu-ratajczaku/#more-26889

———————————————————–