CO SIĘ ZDARZYŁO W KRZEMIEŃCZUKU – 28.06.2022.

28 Czerwiec 2022

Telewizja nie oszczędza swoich widzów.

Przedstawia pożar supermarketu w ukraińskim mieście jako wyraz terroru i bestialstwa Rosjan. Mainstreamowa prasa opisuje to tak:

“Koszmar w Krzemieńczuku. Rosjanie ostrzelali centrum handlowe. “Liczba ofiar nie do wyobrażenia”. – Ogromny pożar objął centrum handlowe w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie. Okupanci wystrzelili rakiety w budynek, w którym było ponad tysiąc cywilów. Centrum się pali, ratownicy walczą z ogniem, liczby ofiar nie sposób sobie wyobrazić – przekazał Wołodymyr Zelenski. Co najmniej 10 osób zginęło, a 40 zostało rannych”.

Jak zwykle w relacjach z Ukrainy nie dopełniono powinności, by uwzględnić wyjaśnienia Rosji. Oto więc one zreferowane przez report24.news/:

27 czerwca Rosja rzekomo ostrzelała ruchliwe centrum handlowo-rozrywkowe w Krzemieńczuku. Media prezentują zdjęcia takiego płonącego centrum handlowego. Zdjęcia i nagrania wideo budzą jednak wątpliwości. Uważny czytelnik od razu zauważy, że na miejscu zdarzenia widać najwyraźniej tylko mężczyzn. Większość z nich ma na sobie mundury wojskowe.

Na parkingu, gdyby było otwarte ruchliwe centrum handlowe, powinny być zaparkowane setki, a nawet tysiące samochodów. W rzeczywistości widać bardzo mało pojazdów. Są to pierwsze sygnały, że coś jest nie tak z oficjalną historią.

Co Rosja mówi o tym ataku? – “Tak, ostrzelaliśmy Krzemienczuk”. Było to jednak centrum handlowe, które od dłuższego czasu było nieczynne, o czym świadczy również wpis w Google Maps. W czasie ataku w budynku tym nie powinno być zatem żadnych osób cywilnych, które mogłyby robić zakupy. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony zaatakowano także przyległy magazyn broni. Poniżej przedstawiamy treść informacji przekazanych przez Rosjan:

“27 czerwca rosyjskie Siły Powietrzne przeprowadziły precyzyjne uderzenie z powietrza na hangary z bronią i amunicją z USA i krajów europejskich w pobliżu fabryki pojazdów drogowych w mieście Krzemieńczuk w obwodzie połtawskim.

Uderzenie precyzyjne trafiło w broń i amunicję produkcji zachodniej zgromadzoną w magazynie, przeznaczoną do dalszego transportu do jednostek ukraińskich w Donbasie. Detonacja zmagazynowanej amunicji do broni zachodniej spowodowała pożar w zamkniętym centrum handlowym znajdującym się obok terenu fabryki”.

Wersja Rosjan jest zrozumiała, przynajmniej pod pewnymi względami. W centrum handlowym wszystkie ściany nadal stoją, a na wielu zdjęciach widać, że meble i półki nie zostały przewrócone przez falę uderzeniową, lecz nadal stoją na swoich miejscach. Najwyraźniej nic nie wybuchło bezpośrednio w budynku, a szkody spowodował pożar. Świadczą o tym wnętrza: w tym miejscu nie doszło do eksplozji. Półki nadal stoją, najwyraźniej nie stłukła się nawet butelka.

Kwestią sporną byłoby, czy centrum handlowe jest zamknięte od dłuższego czasu, ale w wyszukiwarce Google figuruje jako ‘trwale zamknięte’. Ostatnie recenzje klientów pojawiły się cztery miesiące temu. Na miejscu natychmiast po ataku pojawili się niezliczeni żołnierze. A może byli tam już wcześniej, pilnując składu amunicji, który według Rosji został zaatakowany?

Podczas gdy zachodnie media prześcigają się w straszeniu Krzemieńczukiem, wojska ukraińskie nadal prowadzą codzienny ostrzał zachodnio-ukraińskich dzielnic mieszkaniowych. W niektórych przypadkach naliczono nawet do 200 rakiet i pocisków, które spadły na jedną wioskę w ciągu jednego dnia. Raz po raz giną niewinni cywile, a nawet dzieci. Menstreamowe media nie zwracają na to uwagi.

https://report24.news/angeblicher-angriff-auf-einkaufszentrum-so-erklaert-russland-den-sachverhalt/

Opracował: Zygmunt Białas

Za: https://zygumntbialas.neon24.info/post/168484,co-sie-zdarzylo-w-krzemienczuku-28-06-2022

———————————————————————