Republikanie i Demokraci zakładają nowa partię polityczną. Chcą zerwać z duopolem

31 Lipiec 2022

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Grupa Republikanów i Demokratów zakłada nową partię w USA, pod nazwą Forward (Naprzód). Ugrupowanie chce przyciągnąć centrowy, umiarkowany elektorat, rozczarowany głębokimi podziałami na amerykańskiej scenie politycznej.

Republikańscy politycy David Jolly i Christine Todd Whitman oraz Demokrata Andrew Yang mają zamiar połączyć siły swoich sztabów i organizacji politycznych, aby utworzyć centrową partię.

 62 proc. Amerykanów chce obecnie trzeciej partii i jest to rekordowa liczba – powiedział Yang w wywiadzie dla CNN, argumentując ten polityczny ruch.

Plany amerykańskiej partii Naprzód

Partia Naprzód rozpocznie jesienią objazd kraju, aby budować poparcie wśród wyborców, które pozwoli jej na rejestrowanie się w kolejnych stanach, a latem 2023 roku ma zamiar zorganizować konwencję, by móc wystawić kandydatów w wyborach 2024 roku.

Polityczny ekstremizm rozrywa nasz kraj, a dwie główne partie nie zdołały poradzić sobie z tym kryzysem” – napisali Jolly i Todd Whitman w artykule zamieszczonym na łamach „Washington post”.

Partie te zabiegają o poparcie skrajnych frakcji elektoratu i w rezultacie „większość Amerykanów ma wrażenie, że nie ma swojej politycznej reprezentacji” – ocenili Jolly i Todd Whitman.

„Umiarkowane rozwiązania”

Na razie nie ma informacji o zarysach programu nowego ugrupowania, ale jego założyciele oznajmili, że zamierzają szukać „umiarkowanych rozwiązań” dla takich kwestii jak prawo do posiadania broni, aborcja czy ocieplenie klimatu.

Yang ubiegał się o nominację prezydencką Partii Demokratycznej na wybory w 2020 roku, Jolly to były republikański kongresmen, a Todd Whitman była republikańską gubernator stanu New Jersey w latach 1994-2001.

Za: https://nczas.com/2022/07/31/republikanie-i-demokraci-zakladaja-nowa-partie-polityczna-chca-zerwac-z-duopolem/

Patrząc na wymienionych działaczy i ich koszerne pochodzenie – jak David Jolly, Christine Todd Whitman oraz Demokrata Andrew Yang – śmiało można nazwać tą przyszłą partię jako “JUDA” – AD

———————————————————