WOJNA UKRAIŃSKA I JEJ ŚWIATOWE SKUTKI

31 Lipiec 2022

 — xxx —

Ukraińska wojna to więcej niż rozprawa Putina z Zelenskim i nie chodzi o Kijów. Udział USA, mobilizacja państw NATO, celem jest potrzeba rozszerzenia wpływów USA w świecie.

Co w zachodniej prasie piszczy. 

W dniu marynarki Putin mówi, że  ‘Stany Zjednoczone są głównym zagrożeniem dla Rosji”.
Prezydent Władimir Putin podpisał w niedzielę nową doktrynę morską, która stawia Stany Zjednoczone jako głównego rywala Rosji i określa globalne ambicje Rosji dotyczące morskich obszarów kluczowych, takich jak Arktyka i Morze Czarne.
Przemawiając w Dzień Marynarki Wojennej Rosji w byłej stolicy cesarskiej Sankt Petersburgu założonej przez cara Piotra Wielkiego, Putin pochwalił Piotra za uczynienie Rosji wielką potęgą morską i zwiększenie globalnej pozycji państwa rosyjskiego.
Po inspekcji marynarki Putin wygłosił krótkie przemówienie, w którym zachwalał jako unikalne rosyjskie hipersoniczne pociski manewrujące Cyrcon, ostrzegając, że Rosja ma siłę militarną, by pokonać potencjalnych agresorów.

Krótko przed przemówieniem podpisał nową 55-stronicową doktrynę morską, która określa szerokie cele strategiczne rosyjskiej marynarki wojennej, w tym jej ambicje jako „wielkiej potęgi morskiej”, które obejmują cały świat.
Doktryna głosi, że głównym zagrożeniem dla Rosji jest „strategiczna polityka USA zdominowania oceanów świata” oraz zbliżanie sojuszu wojskowego NATO do granic Rosji. Tak to podaje Reuters.
https://www.timeslive.co.za/news/world/ukraine-updates-or-ukraines-zelenskiy-announces-mandatory-evacuation-of-donetsk-region/

Wielka Brytania podaje, że Rosja chce przeprowadzić referenda na nowo okupowanych obszarach południowej Ukrainy.
Władze rosyjskie zainstalowane na nowo okupowanych terytoriach na południu Ukrainy są pod presją i prawdopodobnie przygotowują się do przeprowadzenia referendów w sprawie przystąpienia do Rosji jeszcze w tym roku, poinformowała w sobotę brytyjska prasa. 
„Władze lokalne prawdopodobnie zmuszają ludność do ujawniania danych osobowych w celu tworzenia rejestrów głosowania” – powiedziało Ministerstwo Obrony  Ukrainy w aktualizacji wywiadu na Twitterze.
Rosja klasyfikuje te okupowane obszary jako będące pod przejściową „administracją cywilno-wojskową”.

Ukraiński prezydent Zełenski ogłasza przymusową ewakuację obwodu donieckiego.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w sobotę, że jego rząd zarządzi przymusową ewakuację ludności we wschodnim regionie Doniecka, miejscu zaciekłych walk z Rosją.
W nocnym przemówieniu telewizyjnym Zełenski powiedział również, że setki tysięcy ludzi wciąż przebywających w strefach walk w większym regionie Donbasu, który obejmuje Donieck, a także sąsiedni region Ługańska, muszą opuścić.
Pozostajcym  na  terenach  Doniecka  może  zagrażać  śmierć, lub  utrata obywatelstwa  Ukrainy– powiedział, dodając, że mieszkańcy, którzy wyjechali, otrzymają odszkodowanie.

Osobno, krajowe ukraińskie media cytowały wicepremier Irynę Wierieszczuk, która powiedziała, że ​​ewakuacja musi się odbyć przed nadejściem zimy, ponieważ zasoby gazu ziemnego w regionie zostaną  zniszczone.

O  co w tym wszystkim chodzi?
Szykuje się  skuteczna  walka  o światową dominację.  USA organizują  siły które zatrzymają  chińskie działania  Nowego  Jedwabnego Pasa.  Tworzą bariery  morskie  dla chińskich  statków towarowych  na Dalekim Wschodzie  i chińską ekspansję  w Ameryce Pd.  Rosja  przejmie dozór na  Morzem Czarnym i  wodach  własnego  wybrzeża. 

Rosja i Chiny  zgromadziły dużo złota  i pojawiła  się  zapowiedź nowej waluty  rozliczeń   międzynarodowych  BRIKS  w oparciu o  złoto.

Szanghaj był zawsze centrum handlowo – finansowym  Chin,  ale dopiero w 2006 – SSE  chińska   giełda  wznowiła pełną działalność. Druga co do wielkości na świecie (21,9 mld USD) wymiana publiczna  przeprowadzona przez Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) została wprowadzona zarówno na giełdach w Szanghaju, jak i Hongkongu.
2007-2008 – „Szał na giełdzie”, spekulujący  handlowcy wkraczając  na rynek, czynią chińską giełdę  drugą co do wielkości na świecie pod względem obrotów. Po osiągnięciu rekordowego poziomu 6124,044 punktów w dniu 16 października 2007 r. benchmarkowy indeks Shanghai Composite Index zakończył rok 2008 o rekordowy wzrost 65%, głównie ze względu na wpływ globalnego kryzysu gospodarczego, który rozpoczął się w połowie 2008 r. Właśnie  w Szanghaju  można  zawsze wymienić  chińską  walutę na złoto. 
https://www.scmp.com/business/china-business/article/2099370/shanghai-gold-exchange-offer-yuan-back-futures-contract

Chiny dążą do rozszerzenia wykorzystania swojego denominowanego w juanach złota za granicą, mówi prezes jedynej giełdy złota w Chinach kontynentalnych. Chiny  wkroczyły  do Europy. Jednym z miejsc jest Grecja, Serbia oraz… Węgry. 
Shanghai Gold Exchange zaoferuje kontrakt  z wymianą  yuana na złoto  w Budapeszcie. 

Stąd jest  prawdopodobny wniosek, że  Rosja  zamknie wybrzeże  Morza Czarnego  dla Kijowa  i  nie dopuści  do  kontroli  tego morza przez siły NATO. Jednym słowem  chodzi o  powstrzymanie marszu NATO na wschód.

Anna-PK

Za: https://an40na.neon24.info/post/168844,wojna-ukrainska-i-jej-swiatowe-skutki

————————————————–