Wojna gospodarcza USA kontra Europa

6 Wrzesień 2022

USA obecnie kupują od Rosji ponad 40% więcej ropy niż przed wojną na Ukrainie domagając się jednocześnie przestrzegania sankcji przeciw Rosji od Europy. Klasyczna jankeska hipokryzja?

W nawiäzaniu do mojej wczorajszej publikacji o zaangażowaniu niemieckich Zielonych  według amerykańskich tajnych planów w zniszczenie Europy,  dziś przedstawiam inny, dla odmiany bardzo krótki,  artykuł Thomasa Röpera opublikowany przez niego już 4 kwietnia br., a więc przed 5 miesiącami , który jasno ukazuje dwulicowość amerykańskiej polityki wobec Europy Zachodniej. Zapraszam do lektury.
___________________________

USA zwiększa import rosyjskiej ropy o ponad 40% i znosi część sankcji wobec Rosji

Podczas gdy USA domaga się od UE i innych państw coraz ostrzejszych sankcji wobec Rosji, które już spowodowały ogromne straty gospodarcze w UE, USA zwiększa import rosyjskiej ropy i znosi kolejne sankcje.

USA naciskają na Europę, by ta nałożyła sankcje na Rosję, a także proszą UE o rezygnację z rosyjskiej ropy i gazu. Jednak w ubiegłym tygodniu (tj.koniec marca-JMW) USA zwiększyły zakupy rosyjskiej ropy o ponad 40 proc. i zniosły sankcje na nawozy z Rosji. Michaił Popow, zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział:

Stany Zjednoczone zmusiły Europejczyków do nałożenia antyrosyjskich sankcji, podczas gdy oni sami nie tylko nadal importują ropę z Rosji, ale w ostatnim tygodniu zwiększyli import “czarnego złota” o 43 procent, do 100 tysięcy baryłek dziennie!”.

Jednocześnie Stany Zjednoczone naciskają, aby UE kupowała od nich znacznie droższy gaz łupkowy, co postawi gospodarkę europejską w bardzo niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej i spowoduje utratę wielu miejsc pracy. Ponadto sankcje na nawozy z Rosji i Białorusi doprowadzą do gwałtownego wzrostu cen żywności w UE i gwałtownego wzrostu głodu w Afryce. Rosja i Białoruś dostarczają prawie połowę światowych nawozów, a ponieważ ich produkcja jest energochłonna, Europa nie może sama wypełnić tej luki, ponieważ energii i tak brakuje, a jej ceny gwałtownie rosną. USA osłabia w ten sposób UE, którą postrzega nie tylko jako wasala, ale także jako konkurenta gospodarczego.

Jednak USA nie są tak głupie jak UE, bo USA też potrzebują nawozów dla swojego rolnictwa. Dlatego 24 marca USA zniosły dotychczasowe sankcje wobec rosyjskich nawozów i niektórych innych towarów.

Dlaczego oficjalne media właściwie o tym nie informują?

Joanna M.Wiórkiewicz

Za: https://niemcy.neon24.info/post/169189,wojna-gospodarcza-usa-kontra-europa

————————————————————–