ŚWIAT MA WYBÓR! MOŻE PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO ROSJI I OBALIĆ DRFINITYWNIE [SYJONO]-ZACHODNI KOLONIALIZM

8 Wrzesień 2022

Rosja podjęła się walki z nazizmem ale i o świat wielobiegunowy. By cel był osiągnięty Stany Zjednoczone muszą ponieść klęskę na Ukrainie i w konsekwencji utratę dominacji na Świecie.

Konflikt na Ukrainie przyspiesza koniec dominacji Zachodu.
 
Jaki będzie ten Nowy Świat – Czy będzie jedno czy wielobiegunowy ? 

 

Współpraca Rosji i Chin w drodze do obalenia jednobiegunowego świata i hegemonii USA,

Francja i Niemcy nie dotrzymały swoich zobowiązań w ramach porozumienia Mińsk II. 

Ten obecy konflikt ukraiński, jest przedstawiany przez zakłamanych polityków i zakłamane media na kolektywnym Zachodzie jako rosyjską agresję, a Rosyjska Specjalna Operacja Wojskowa na Ukrainie jest inną formą realizacji rezolucji Rady Bezpieczeństwa nr. 2202 z 17 lutego 2015 roku. 

Kijowska junta od momentu krwawego przejęcia władzy zaatakowała ludność broniącą się przed banderowskim reżimem na Donbassie. Przez 8 lat przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i amerykańskich wasali banderowska junta robiła przygotowania do wojny przeciwko republikom Donieckiej i Ługańskiej powstałym na terenie Donbasu.

Rosja do rozpoczęcia swojej Operacji na terenach Ukrainy próbowała za wszelką cenę wykorzystać metody pokojowego rozwiązania konfliktu ale widząc brak dobrej woli ze strony kijowskiego reżimu i Niemiec i Francji przygotowała się także od wielu lat do obecnej militarnej konfrontacji. 

Rosja przewidziała zachodnie sankcje z dużym wyprzedzeniem i gdy została zaatakowana sankcjami to zażądała od wrogich  państw opłat za sprzedawane swoje surowce w rublach, aby w ten sposób ominąć sankcje. 

Teraz te wszystkie zachodnie sankcje nałożone na Rosję w rzeczywistości nie msjące nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem zaburzają nie tylko relacje handlowe ale i hegemonię Stanów Zjednoczonych, zakłócają działalność gospodarek Zachodu w ogromnej mierze zależnych od rosyjskich surowców. Sankcje uderzając w Waszyngton i w kraje członkowskie UE powodują ogromny wzrost cen i spadek siły nabywczej i ogólną co raz bardziej rosnącą inflację.

W końcu te absurdalne zachodnie sankcje wywołują kryzys energetyczny na Zachodzie. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy są w sytuacji, że kopią dla swoich obywateli i gospodarek własne groby. Tymczasem dochody rosyjskiego skarbu państwa wzrosły w ciągu sześciu miesięcy o 32%.

Porozumienia Mińskie II.
W ciągu ostatnich siedmiu lat egzekwowanie tych “Porozumień Minsk II” należało do gwarantów Rosji, Niemiec, Francji i banderowkiego reżimu na Ukrainie. Zostały one zatwierdzone 17.02.2015 roku i zalegalizowane przez Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ale Niemcy,  Francja i kijowska junta nic w tym zakresie nie zrobiła, pomimo rozmów o potrzebie ochrony obywateli zagrożonych i mordowanych  przez ich “własny” rząd.

31 stycznia 2022 sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow zakwestionował porozumienie Minsk II, uznał za nieistotne i powiadamiając gwarantów Niemcy, Francję, Rosję i Radę Bezpieczeństwa ONZ, i stwierdzając, że: „Porozumienie Mińskie” oznacza zniszczenie kraju. Ponieważ zostały podpisane pod naciskiem ze strony Rosji
— W tym momencie  — dla wszystkich rozsądnych ludzi było już jasne, że nie da się tych dokumentów na drodze pokojowej wyegzekwować. Że banderowskie władze nigdy nie miały zamiaru zrealizować pokojowego porozumienia zgodnie z MINSK II a wykorzystały czas 7 lat na wybudowanie na granicach z DRL / ŁRL bunkrów,  fortec,  linii zaopatrzenia i ogromnych magazynów pełnych ciężkiej broni w celu totalnego ataku na Republiki i dokonania w nich masakry ludobójstwa na ogromną skalę.

Kiedy po siedmiu latach liczba zamordowanych Ukraińców przez zbrodniczy banderowski nazistowski rząd w Kijowie według niezależnych danych przekroczyła ponad dwanaście tysięcy a według rosyjskiej komisji śledczej ponad dwadzieścia tysięcy to dopiero wtedy Moskwa rozpoczęła Specjalną Operację Wojskową przeciwko ukraińskim “integralnym skrajnym nacjonalistom” (tak nazywają niektórzy publicyści) faktycznych banderowców i neo-nazistów.

Rosja już na początku swojej operacji zapowiedziała, że ​​głównym jej celem jest ratowanie ludzi i denazyfikowanie Ukrainy, a nie jej okupacja. Jednak liderzy Zachodu oskarżyli ją o próbę zdobycia Kijowa i  obalenia prezydenta Zełenskiego i aneksji Ukrainy. 

Ale po egzekucji jednego z ukraińskich negocjatorów Denisa Kirejewa przez służby bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i po zawieszeniu rozmów przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin ogłosił zaostrzenie zadań operacji i wymagań. Teraz Federacja rości sobie prawo do Charkowa, do Noworosji, czyli całej południowej Ukrainy, historycznie rosyjskiej od czasów carycy Katarzyny II, z wyjątkiem tych ostatnich trzydziestu trzech lat.

Tu warto podkreślić by sprawa była jasna. 
Trzeba zrozumieć, że jeśli Rosja nie zrobiła nic przez siedem lat, to nie dlatego, że była niewrażliwa na masakrę rosyjskojęzycznej ludności Donbasu, ale dlatego, że próbowała po przez zawarte w “Minsk I i w Minsk II” zmusić banderowską juntę do pokojowego kompromisu i nadania szerokiej autonomii dla obwodu Donbasu by uniknąc wojennych ofiar i zniszczeń, ale widząc brak dobrej woli ze strony reżimu w Kijowie, Rosja  między innymi także przygotowywała się do stawienia czoła przewidywalnej reakcji Zachodu sponsora banderowskiej junty na Ukrainie.  

Teraz słuszna rosyjska operacja policyjna została przez Zachód nazwana „agresją”. Rosje na Zachodzie przedstawiają jako „dyktaturę”, a rosyjską politykę zagraniczną jako „imperializm”. Te stwierdzenia są bredniami i świadczą o tym, że nikt nie czytał porozumienia Mińsk II, które jest zatwierdzone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. W rozmowie telefonicznej między prezydentami Putinem i Macronem, Macron manifestuje wręcz brak zainteresowania losem mieszkańców Donbasu, czyli francuski prezydent ma pogardę dla porozumienia Mińsk II.

Dziś zachodni liderzy poplecznicy nazistów i ich tajne służby przychodzą z militarną pomocą ukraińskim „integralnym nacjonalistom” (w faktycznej terminologii – neo-nazistom) i zamiast szukać pokojowego rozwiązania, używają ukraińskich  żołnierzy by do mordowania ludności i by zniszczyć Donbas i Rosję.

Zgodnie z prawem międzynarodowym !.
Moskwa zastosowała się jedynie do rezolucji Rady Bezpieczeństwa z 2015 roku. 

Prezydenci Petro Poroszenko, François Hollande, Władimir Putin i kanclerz Angela Merkel zobowiązali się we wspólnym oświadczeniu załączonym do rezolucji, że Ukraina zmieni konstytucje i zapisze w niej prawo do szerokiej autonomii dla Donbasu. Gdyby którakolwiek z tych sił interweniowała wcześniej, mogliby wybrać inne tryby działania, ale żadna tego nie zrobiła.

W ONZ z naruszeniem przepisów i prawa. 
“Prezydent” Ukrainy 24.08.2022r. po raz trzeci przemawia przed Radą Bezpieczeństwa przez łącze wideo, mimo, że regulamin Rady wymaga, aby mówcy, poza przedstawicielami ONZ będącymi na misji, byli fizycznie obecni. Sekretariat Generalny i większość członków Rady zaakceptowała tę nieprawidłowość, mimo sprzeciwu Rosji.

Logicznie rzecz biorąc, Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych powinien był wezwać członków Rady by przywołali Zełenskiego do porządku. Ponieważ członkowie Rady Bezpieczeństwa przyjęli  wiele lat wcześniej rezolucję nr. 2202.  Ale oni nie zrobił tego. Wręcz przeciwnie, Sekretariat Generalny, wychodząc ze swojej roli i opowiadając się po Zachodu,po stronie systemu jednobiegunowego, właśnie wydał ustne instrukcje wszystkim swoim wyższym urzędnikom, aby nie spotykali się więcej z rosyjskimi dyplomatami.

To nie pierwszy raz, kiedy Sekretariat Generalny naruszył statuty Narodów Zjednoczonych. Podczas wojny z Syrią napisał 50-stronicowy plan abdykacji syryjskiego rządu, obejmujący utratę suwerenności narodu syryjskiego i debaatyfikacji kraju. Ten tekst nigdy nie został opublikowany, ale przez niezależnych specjalistów był przeanalizowany z przerażeniem ponieważ naruszał międzynarodowe prawo. W końcu specjalny wysłannik sekretarza generalnego do spraw Syrii, Staffan de Mistura został zmuszony do podpisania deklaracji że Syria jest suwerennym krajem i prezydentem Syrii jest Baszar Al-Asad . Nadal jednak obowiązuje nota Sekretariatu Generalnego zakazująca urzędnikom ONZ udziału w odbudowie Syrii. To właśnie paraliżuje powrót wygnańców do Syrii ku rozgoryczeniu nie tylko Syrii, ale także Libanu, Jordanii i Turcji.

W czasie wojny koreańskiej Stany Zjednoczone wykorzystał ze strony ZSRR politykę pustego krzesła do prowadzenia wojny pod flagą ONZ (wówczas Chińska Republika Ludowa jeszcze nie zasiadała w Radzie).
A dziesięć lat temu wykorzystywali zachodni personel ONZ do prowadzenia totalnej wojny przeciwko Syrii. Dziś idą dalej, występując przeciwko Rosji stałemu członkowi Rady Bezpieczeństwa.

ONZ po przekształceniu się w organizację sponsorowaną przez korporacje za czasów Kofiego Annana, ONZ przekształciła się w aneks Departamentu Stanu USA, pod przewodnictwem Ban Ki-moona i António Guterresa.

Rosja i Chiny są świadome, jak wszystkie inne państwa,, że ONZ zdominowane przez Stany Zjednoczone Ameryki i amerykańskie satelity w ogóle nie spełnia swojej funkcji. Wręcz przeciwnie, Organizacja zaostrza napięcia i uczestniczy w wojnach (jak w Syrii i Rogu Afryki). Moskwa i Pekin z tego powodu rozwijają współpracę i inne instytucje.

Rosja nie skupia się już na strukturach odziedziczonych po Związku Radzieckim, takich jak Wspólnota Niepodległych Państw, Eurazjatycka Wspólnota Gospodarcza czy nawet Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym; ani nawet tych odziedziczonych po zimnej wojnie, takich jak Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Nie, skupia się obecnie na tym, by zmienić jednobiegunowy świat na świat wielobiegunowy bez dominacji USA i kolektywnego Zachodu. 

Po pierwsze, Rosja zwraca uwagę na działania gospodarcze BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA). Nie uważa ich za swoje osiągnięcia, ale za wspólne działania, w których uczestniczy. Trzynaście nowych państw chcą dołączyć do BRICS. drzwi są otwarte na członkostwo. Już teraz BRICS mają znacznie większą moc niż G7, podejmują działania, podczas gdy od kilku lat G7 deklaruje, że dokona wielkich rzeczy, których nigdy nie dokonała, owszem stosuje politykę bata i marchewki i przyznaje dobre i złe punkty tym, którzy są pokorni lub nie pokorni.

Przede wszystkim Rosja naciska na większą otwartość i głęboką transformację Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO). Do tej pory była to tylko struktura kontaktowa dla krajów Azji Środkowej, wokół Rosji i Chin, mająca zapobiec kłopotom, jakie usiłowały tam wywołać ▪▪▪ anglosaskie służby specjalne ▪▪▪. Stopniowo pozwoliło swoim członkom lepiej się poznać. Rozszerzyli swoją pracę na inne wspólne kwestie. Ponadto Sz.Org.Współp. rozszerzyła się m.in. na Indie i Pakistan, i ostatnio na Iran. W rzeczywistości dziś ucieleśnia zasady Bandungu, oparte na suwerenności państw i negocjacji, w porównaniu z zasadami Zachodu, opartymi na całkowitej dominacji małej grupy uprzywilejowanej i zgodności z ideologią anglosaską.

Szanghajska Organizacja Współpracy reprezentuje dwie trzecie ludności świata, czyli cztery razy więcej niż G7 z Unią Europejską. 

Liderzy Zachodu dyktują wszystko innym słabszym, podczas gdy Rosja i Chiny posuwają się naprzód. 
W ten sposób Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, a następnie Unia Europejska i Japonia podjęły wobec Rosji bardzo ostre środki gospodarcze. Jednak do tej pory nie odważyli się powiedzieć, że to wojna o utrzymanie ich władzy nad światem i dlatego nazywali wrogie działania „sankcjami”, chociaż nie było międzynarodowego sądu, obrony ani wyroku. Oczywiście są to sankcje niezgodne z prawem, ponieważ są ustalane poza organami ONZ. Ale liderzy Zachodu, którzy twierdzą, że są “obrońcami przepisów międzynarodowych”, depczą na każdym kroku prawo  międzynarodowe. Stosują wybiórczo z korzyścią wyłącznie dla siebie. 

Oczywiście istniejące prawo weta pięciu stałych członków Rady uniemożliwia nałożenie sankcji na jednego z nich. Od czasu rozpadu ZSRR celem ONZ jest podporządkowanie się ideologii anglosaskiej, a nie zachowanie pokoju na świecie.

Rosja i Chiny rozwijają się, ale w zupełnie innym tempie niż Zachód. Rosja zgodnie z rosyjskim zobowiązaniem pomocy Syrii i rozmieszczeniem tam swoich żołnierzy; przepędziła ISIS i uzyskane tam doświadczenia  zostały wykorzystane do sfinalizowania broni, która zapewniła Rosji  przewagę na polu bitwy. Od rosyjskiego zaangażowania Mińska II do interwencji wojskowej w Donbasie minęło siedem lat; siedem lat, które wykorzystano na przygotowanie do wyzwolenia Donbasu i denazyfikacji Ukrainy i obejścia zachodnich sankcji gospodarczych.

Dlatego te „sankcje” nie zdołały rzucić rosyjskiej gospodarki na kolana, ale dotknęły głęboko tych, którzy je nałożyli. Rządy Niemiec i Francji mają dzięki własnym sankcjom bardzo poważne problemy energetyczne, które już zmuszają niektóre z ich fabryk do przestoju i niebawem ich zamknięcia. Wręcz przeciwnie, rosyjska gospodarka kwitnie. Po dwóch miesiącach, w których kraj żył tylko z zapasów, przyszedł czas na obfitość. W pierwszej połowie roku wpływy do rosyjskiego skarbu państwa wzrosły o 32%.

Odrzucenie przez Zachód rosyjskiego gazu i rosyjskiej ropy nie tylko podniosło ceny na korzyść wiodącego eksportera, Rosji, ale to odejście od liberalnego dyskursu przestraszyło inne państwa, które, aby nie stracić , zwróciły się do Moskwy.

Chiny, które Zachód przedstawia jako sprzedawcę rupieci i powodujące, że ich ofiara wpada w spiralę zadłużenia, właśnie umorzyły większość długów wobec 13 państw afrykańskich.

Codziennie słyszymy “szlachetne” przemówienia Zachodu i ich oskarżenia pod adresem Rosji i Chin. Ale każdego dnia widzimy, jeśli spojrzymy na fakty, że rzeczywistość jest odwrotna. Na przykład politycy i media  Zachodu kłamią bez końca, że Chiny są „dyktaturą” i że „uwięziono milion Ujgurów”. Chociaż nie ma  najnowszych statystyk, wszyscy wiemy, że w Chinach jest mniej więźniów niż w USA, a USA  jest czterokrotnie mniej zaludniony w stosunku do Chin. Albo mówi się nam w Unii Europejskiej, że prześladują homoseksualistów w Rosji, podczas gdy w Moskwie mogą być i są kluby gejowskie jak w Nowym Jorku tylko Rosja nie chce by z tym procederem afiszować się publicznie i paradować pól nago po ulicach i stało się to polityczną państwową ideologią tak jak jest na Zachodzie. 

Ślepota Zachodu prowadzi do groteskowych sytuacji, w których zachodni przywódcy nie dostrzegają już wpływu swoich wlasnych błędów i sprzeczności. Brną co raz bardziej w przepaść kłanstw i degradacji oraz politycznej izolacji ze strony 2/3 państw na świecie. 

Spotkanie prezydentów Emmanuela Macrona i Abdelmadjida Tebboune w Pałacu El Mouradia na temat walki z dżihadystami w Sahelu, 26 sierpnia 2022 r., w obecności generałów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne. Po wojnach w Libii, Syrii i Mali Francja nie może dłużej ukrywać swojego poparcia dla dżihadystów. 

Dlatego prezydent Emmanuel Macron złożył właśnie oficjalną wizytę w Algierii. Próbuje pogodzić oba narody i kupić gaz, aby zrekompensować niedobory, do których on sam przyczynił się swoją rusofobią i ślepym poparciem dla kryminalistów w Kijowie . Teraz zdaje sobie sprawę, że przyjechał trochę późno, po tym, jak jego sojusznicy (Włochy i Niemcy) zrobili zakupy. Z drugiej strony próbuje błędnie wierzyć, że głównym problemem francusko-algierskim jest była kolonizacja. Nie zdaje sobie sprawy, że zaufanie jest niemożliwe, ponieważ Francja wspiera największych wrogów Algierii, dżihadystów z Syrii i Sahelu. 

Podczas gdy Rosja i Chiny posuwają się naprzód, Zachód nie stoi w miejscu, ale on się cofa.

Zachod, będzie kontynuował swój moralny upadek, dopóki nie zmieni swojej polityki i zakończy stosowania podwójnych standardów i hipokryzji osądu moralnego i przestanie uprawiać dyktautrę.

A tak na marginesie.Jakiej demokracji i jakiej wolność może bronić banderowsko- nazistowski reżim na Ukrainie ? !.

Przecież tak uczciwie oceniając to co dzieje się od 2014 roku na Ukrainie to jest nic innego jak w czystej postaci nazistowska dyktatura i to w najokrutniejszym wydaniu.

Na Ukrainie pod terrorem kijowskiej junty zakazano działalności politycznej ludziom o innych poglądach, a politycznych przeciwników unicestwiano biologicznie, maltretowano i skazywano na więzienie. Zakazana jest opozycyjna prasa, telewizja.

Obecnie w imię StanówZjednoczonych Ameryki i UE – junta uzbrojona przez Zachód morduje ludność i bombarduje miasta oraz obiekty takie jak szpitale, szkoły i elektrownię nuklearną.

 Opinie i spostrzeżenia moje, z wykorzystaniem dostępnych informacji.

Alfax